75. výročí dne D "roz-spojenci" - chyběl "základ" spojenectví!

10. 06. 2019 15:08:18
Když vzpomínka historie tak by měla být vždy celá a v originálu! I v zastoupení z Ruska na tomto slavnostním aktu! Měl být přítomen prezident RF Vladimir Putin nebo předseda vlády Dimitrij Medveděv. Z fotek v TV jsem poznal, že na

To rozhodně v zastoupení z Ruska na tomto slavnostním aktu! Měl být přítomen prezident RF Vladimír Putin nebo předseda vlády Dimitrij Medveděv. Z fotek v TV jsem poznal, že na připomínce této velmi významné události, jakým bezesporu vylodění spojenců ve válce proti hitlerovskému Německu bylo, nechybělo zastoupení žádné do invaze zapojené země. Za USA prezident Donald Trump, Velkou Británii předsedkyně vlády Theresa Mayová, královna Alžběta II.,Francii prezident Emmanuel Macron, též byla tomuto shromáždění přítomna za NSR kancléřka Angela Merkelová, která vyjadřovala svou účastí to, že se historie v Evropy změnila o 180°! Ale přesto na slavnostním ceremoniálu k poctě této výjimečné válečné akce, měla být účastněna i RF. Když vzpomínka historie tak by měla být vždy celá!

Je zvykem snad v celém světě, že se významné události zvýrazňují výročími s "půlkulatou" číslovkou pět, kulaté pak číslem deset. Tato výročí se připomínají jak slavnostními státními událostmi tak v našem lidském žití o něco "zřetelněji“, než v jiných letech označovanými číslovkami například tři, čtyři, šest, osm a podobně. A při tomto výročí měli být Rusi přítomni! SSSR přece mohl válku i prohrát a někdy na mále i měl!

Den „D“, nepřilítl z nebe pouze něco předem dojednaného naplňoval. A tím bylo spojenectví USA a Velké Británie ve válce proti hitlerovskému Německu se SSSR. O tomto tématu jsem dost četl, ale nikde jsem nezjistil, že by první s nabídkou spojenectví nabídl Vissarionovič Stalin on s tímto spojenectvím v počátku napadení SSSR rozhodně nemohl počítat! Nebudu rozepisovat proč to si lze domyslet již slovem komunistický. A když došlo na spojenectví tak si musel Winston Churchill být asi set-sakramentsky vědom toho, že se zbytkem Evropy i Británii, může být i trvale "zle"! A SSSR, když se jednalo o spojenectví, prohrával tenkrát na celé "čáře" a přesto do toho státníci šli.

Zpět k mému článku. Přítomno bylo tomuto ceremoniálu mnoho dalších významných politických osobností třeba i ve svém čestném umístění mezi světovými státníky byl i náš předseda vlády Andrej Babiš! Tímto jeho popředním zařazení mezi „nejvýznamnější", nebyla asi myšlena jeho osobnost, ale funkce předsedy vlády na zastoupení ČR. Organizátoři měli zřejmě na mysli zdůraznění významu československých letců v bojích o Anglii, atentát na protektora Reinharda Heydricha a všech vojáků z ČSR bojujících na západní frontě! To si myslím.

Nu a tenkrát za války, byly řízeny hlavní válečné pozemní operace od 22. června 1941 proti Wehrmachtu z Moskvy. Po dnu „D“ 6. Června 1944 se přidali k tomuto pozemnímu tlaku i spojenci! A je přece úplně jedno, jak si po rozpadu Sovětského svazu jdou bývalé Svazové republiky dále svou cestou, ale tenkrát byly začleněny do SSSR. A jejich vojáci bok po boku bojovali i prohrávali a umírali, aby posléze vítězili a tlačili vojenské síly Wehrmachtu zpět do Německa!

A ke dnu „D“ je třeba též říci, že bez tlaku Rudé armády na východní frontě, by se žádné vylodění a invaze vojsk konat asi nemohlo.

Nyní to vypadá tak, že ve válce asi zvítězili nad hitlerovským Německem pouze vojáci západních spojenců. Taková soukromá válka západních spojenců proti Wehrmachtu. Tak to ale nebylo že?

Ale k tomu článku, připojuji důležitou poznámku! Rozhodně nechci být šiřitelem - fake news a to tím, že se můžu mýlit třeba v tom, že představitelé Ruské federace, byli na tuto oslavnou připomínku vstupu vojsk západní koalice na evropský kontinent v Normandii do osvobozovací války proti hitlerovskému Německu - pozvání! Ale ti pozvánku odmítli!

Nu neslyšel jsem ve zprávách o něčem takovém řeč. Tedy ani o pozvání nebo odmítnutí. Jestli se však mýlím tak se vám čtenářům mého blogu omlouvám!! Můj blog není internetový informační portál a já nejsem zpravodaj.

Mně osobně pak toto setkání státníků na kamerových a fotografických záběrech představitelů západních zemí spíše navazovalo myšlenku výrazného vstupu do současného dění světové a evropské politiky. Ano též spojenců, ale úplně proti jinému státnímu subjektu, který se však přičinil svou měrou v určité době (Ruská federace již nemá rozlohu země a počtu obyvatel jakou vládl SSSR) o zvrat ve válce! A to v grandiózních bitvách s miliony vojáků na obou stranách před Moskvou, Stalingradu, Kursku a v úporném postupu svých armád na západ a Němci Wehrmacht se svými SS divizemi zadarmo nedali nic! A to známo je.

Ta „historie“ kdyby se jenom dala ohýbat, ale do určitě míry to jde. Třeba za socialismu u nás byla vymazávána z dějin míra zásluh bojů na vítězství spojenců západních armád nad fašistickým Německem. Chvíli to bylo takové," že nic nu něco málo snad" a zase nyní za kapitalismu je "ne hovorem našich sdělovacích prostředků" utlumována míra zásluh východní fronty tedy tehdejšího SSSR.

Po nějakém čase s odstupem doby to možná bude vypadat i takto. "Tati, ptá se třináctiletý kluk svého otce, jak to bylo s tou druhou světovou válkou? Byli našimi nepřáteli Němci, nebo Sověti - Rusi, víš, chlapče, že již ani nevím"? Můj názor.

Autor: Ivo Hnilica | pondělí 10.6.2019 15:08 | karma článku: 26.77 | přečteno: 582x

Další články blogera

Ivo Hnilica

Manifestace - bořit, plán na nový "dům" není!

A být také nemůže a v článku vysvětlím proč. Je rozhodně v demokratickém politickém systému přítomna hodnota, která v totalitních systémech nemá možnost existence! To je mít možnost vyjádřit svůj názor se stejně smýšlejícími lidmi

5.6.2019 v 16:48 | Karma článku: 31.43 | Přečteno: 677 | Diskuse

Ivo Hnilica

Vzpruha pro početnou "skupinu" Antibabiš - dorazila z Bruselu!

Nyní jde fakt o vážnou věc, která již není o korespondenci s EU, ani o "tlachání " ve Sněmovně ČR ale o Rex Babiš! Potřebuje to živé vystoupení v Evropském parlamentu, některého z poslanců ANO u řečnického pultu v EU a rozebrat př

4.6.2019 v 18:08 | Karma článku: 35.77 | Přečteno: 1218 | Diskuse

Ivo Hnilica

Článek "Senioři" - sklidil bouři ve sklenici vody!

A to jsem napsal pouze svůj osobní prožitek přelomového politického období, kterému jsem byl svým životem přítomen. Tedy „sametové“ revoluci v listopadu 1989 a bezprostřední porevoluční době. Dá rozum, že při takového historické u

2.6.2019 v 17:29 | Karma článku: 35.05 | Přečteno: 1613 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Vladimír Kroupa

„… hlavně nedej Bože, abychom museli vládnout…!“ – horší vzkaz dát Petr Fiala nemohl...

„My husiti máme tu nevýhodu, že umíme většinou číst, tak to vidíme černý na bílým. Líp jsou na tom ti, co to jenom slyšej...“ – tak by se dal slovy Veverky z Bítýšky vyjádřit můj pocit ze slov předsedy ODS, Petra Fialy...

25.6.2019 v 10:34 | Karma článku: 22.12 | Přečteno: 358 | Diskuse

Pavel P. Kopecký

Nad Ukrajinou se duha neklene

Po nadějích spojovaných s Majdanem se vrátila obrovská skepse Ukrajinců. Dohoda o klidu zbraní s povstalci a Kremlem je zatím ve hvězdách, MMF pozastavil finanční toky na Ukrajinu a s napětím se čeká, s čím přijde Zelenskyj.

25.6.2019 v 10:31 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 55 | Diskuse

Jan Hink

Žádám sankce proti České republice

Především jde o zastavení dotací a nebylo by špatné embargo na vývoz potravin do ČR. Jedině tak se opět pozvedne zemědělství na úkor řepky a ubyde významný zdroj korupce. Uklidnila by se i politická situace.

25.6.2019 v 10:17 | Karma článku: 13.42 | Přečteno: 124 | Diskuse

Jan Dvořák

Lamentace nad létem v bedně. Komedie o pokusu svrhnout vládu to nevytrhne

Léto je tady a (zbytkový) divák se pro televize stává nezajímavým, protože nemasovým konzumentem. I kdyby mu předhodili „perly“, sledovanost bude malá, protože v létě lidi holt nejsou.

25.6.2019 v 9:35 | Karma článku: 7.97 | Přečteno: 127 | Diskuse

František Mikeš

Quo vadis Česko?

Karel Havlíček Borovský nám i pro dnešek zanechal dobrá ponaučení. Jedno z nich se dobře hodí na dnešní situaci: "kéž by nám Pán Bůh všeliké to vlastenčení z huby do rukou vraziti ráčil!"

25.6.2019 v 9:26 | Karma článku: 5.25 | Přečteno: 193 | Diskuse
Počet článků 118 Celková karma 26.97 Průměrná čtenost 1005

Jsem konzument informací a zjistil, že politika je ohebnou záležitostí a výklad událostí v sobě skrývá více pravd. Nu a já se chci zúčastnit a posuzovat pravdy jiných s tou svojí. Samozřejmě kodex slušnosti je pro mne určující.

Najdete na iDNES.cz