Evropské právo nad českým - dobrá zpáva to rozhodně není!

5. 12. 2018 14:22:14
3. prosince jsem sledoval rozhovor J. Železného z ČT s pány Faltýnkem z ANO, Bartošem - Piráti, mával "papírem" a vysvětloval veřejnosti v souvislosti s dotacemi od EU, AGROF, že právo z Bruselu je nadřazeno našemu! A to je dobře?

3. prosince večer jsem sledoval rozhovor Jakuba Železného - moderátora ČT s pány Jaroslavem Faltýnkem z ANO 2011 a Ivanem Bartošem - Piráti. Pan Bartoš, mával „papírem“ a vysvětloval veřejnosti souvislost dotací od EU konglomerátu AGROFERT ve spojitosti s panem Babišem. Sděloval, že od 8. srpna 2018 je v tomto ohledu nadřazen našim zákonům ten z EU tedy z Bruselu! To však již není pouze o A. Babišovi, ani o datum tímto článkem se zamýšlím kam se pomalu, ale jistě, vytrácí naše právní suverenita státu!

Nebyl to dobrý pocit vidět v přímém TV přenosu, jak vypadá ztráta jednoho z hlavních pilířů moci státní suverenity a nezávislosti! Vlastní zákonodárná tvorba zákonů, je li nahrazována jinými tvůrci, kteří s naší zemí, nemají nic společného, pokládám za cynismus a znevažováni uceleného právního řádu našeho státu! Máme přece svůj Parlament ČR – Sněmovnu, Senát též prezidenta ČR, Ústavní soud ČR. Vstup zákonů z „dílny“ EU lze vyložit i takto: odsuzujte si ty vaše vrahouny, gangstery, kapesní zloděje, ostatní nechte na nás, my víme nejlépe, co je pro vás prospěšné. A to je jako dobře nasazovat na naše zákony, myšleno v nadsázce, „ jho“ pro tažná zvířata? Respektuji soud v Haagu, určený pro stíhání zločinů proti lidskosti, ale to by mělo být tak všechno!

To se snad nikdy v historii nestalo, aby nad zákony suverénního státu bez "zvláštních" událostí", převzala dohled a dokonce určovala, jaké zákony, normy, směrnice, smíme přijmout - cizí země. A Evropská unie se skládá, mimo jedné, ze samých pro nás cizích zemí. Kromě obchodu jsme s nimi tedy západními, ale i s těmi za socialismu okolními zeměmi, neměli nic společného. To si přiznejme! Vždy šlo o falešné přátelství, která jsme si vzájemně, nevypěstovali sami! Ale byli jsme k sobě po válce briskně „přiřazení“! A v jakém vztahu jsme s nimi byli před 2. světovou válkou o tom si lze něco přečíst.

Budou li zákony EU nadřazovány těm našim pak se jedná o vazalský podřízený přístup typu “slouhy” k pánovi. Susidube tady máš tisíc € – „dotací“, a zajeď se třeba podívat na Eiffelovku. Ale opovaž se neposlechnout příkazy! K označení takové poslušnosti, máme v češtině docela případné slovo, jehož vyslovení se bojím napsat! Není sprosté, ale příliš "drsné", mnohým by se nelíbilo. Ale je v našich končinách až příliš dobře známé! A mnoho a mnoho lidí mu v minulosti propůjčovalo svou duši a již nyní je jich opravdu zase bezpočet. Pojímá se to ve veřejném prostoru jako, že jde o konání v zájmu „vyššího principu“, lépe to pak vypadá že? Ale dotace od EU, by již měly „zatuhnout“ v tom souhlasím se senátorem z ODS panem Jaroslavem Kuberou. Z počátku se zdálo, že je to dobrá věc, ale „peníze“?, zpívá v jedné písni zpěvák Richard Müller.

Teprve nyní tedy od večera 3. prosince, jsem si uvědomil, o čem hovoří pan Tomio Okamura ze SPD nu o tom, že nic nikdy nebylo a není zadarmo! Něco jsem dříve o nadřazenosti zákonů EU zaslechl, ale nevěnoval jsem tomu pozornost, připadalo mi to, že je to příliš nadsazené nu jak se ukazuje – nebylo! Nebo proč se nadpoloviční většina Angličanů v referendu, rozhodla vystoupit ze svazku Evropské unie. Byla přece po celá desetiletí jedním z pilířů její soudružnosti. Vždyť je bohatou zemí s technologickým vyspělým průmyslem, disponuje širokou vědeckou základnou, je schopna vyrobit všechno na světě o životní úrovni tamních lidí se nám může pouze zdát a přesto – pryč?

Ne, nebyly to peníze, i když asi nemalé, které Velká Británie, zasílala EU jako již „pouhý“ plátce, ale byla to svobodomyslnost Angličanů, kteří se rozhodli, nenechat si vnutit evropskou legislativu a tak se dostat do podřízeného postavení – „plnit příkazy“! Anglie je příliš velká země, aby připustila stát se „slouhou“. I když to „nedopadne“ a státní orgány „přelstí“ referendum, přece jenom to o něčem vypovídá!

Jak krásné by bylo, kdybychom se mohli volně pohybovat po Evropě, obchodovat se zeměmi, které by měly zájem o naše výrobky a my zase o jejich, ale aby si každá země udržela tu svou legislativu. Dobrou, špatnou nu tu jejich, naši! Ale vstup do NATO respektuji, je to obranné vojenské společenství a doufám, že to tak i zůstane!

Vždyť souhrn zákonů k „provozu“ země přečkává celá desetiletí a pouze se přizpůsobují potřebám doby. K tomu přece slouží, ta celá „plejáda“ státotvorných orgánů, které jsem již vyjmenoval. Být svými a tedy i svobodnými, dělá malé zemi téměř vždy asi velké problémy. Ale zákonotvorná iniciativa, by měla přesto zůstat pouze a jen v rukou našeho státu na tom si trvám, je to zásadní věc!

Svobodááááá, řval před stětím své hlavy skotský hrdina William Wallace z filmu Statečné srdce! Domnívám se, že měl v režijním pojetí Mel Gipson a obsazením role hrdiny na mysli právě tu svobodu celou a úplnou bez platnosti anglických zákonů ve Skotsku! Ano trochu přeháním, nejsme ve 13. století.

Bylo pouze jedno období našeho státu, kde nám do zákonů „nekecaly“ vnější státy a to za první republiky. Prezident T. Masaryk, měl asi štěstí. A já se domníval po Listopadu, že ta doba opravdové a nezávislé svobody, o které se zpívala na náměstích píseň M. Kubišové – Teď když se tvá ztracená vláda věcí tvých zpět se k tobě navrátí, "lide", navrátí tehdy ještě v Československu, bude vypadat, tak jak byla myšlena. Nu vypadá to, že tak úplně svým věcem vládnout nebudeme. Mýlil jsem se a mýlit se je lidské že?

Autor: Ivo Hnilica | středa 5.12.2018 14:22 | karma článku: 41.62 | přečteno: 2080x

Další články blogera

Ivo Hnilica

Střet zájmů - lepší politické téma nenajdete!

Babišovým problémem je to, že nepodniká v IT technologiích, bankovním nebo pojištěneckém sektoru, obchodu s realitami a podobně. Závist úspěchu se mnoha lidmi, nejenom politiky - neodpouští. Jako v pohádce Nesmrtelná teta, ale kdo

15.12.2018 v 16:25 | Karma článku: 30.45 | Přečteno: 597 | Diskuse

Ivo Hnilica

Druhá ražba zlatých mincí Karla Gotta - ano je již legendou!

Jeho písně, obrazy, vystavoval i v zámku v Holešově, zlaté mince s jeho portrétem si budou lidé pamatovat asi navždy. Nu tuchu přeháním, navždy asi Karla IV., ale též Karel Gott jistě po nějaký delší čas, zůstane v paměti národa..

7.12.2018 v 12:53 | Karma článku: 9.18 | Přečteno: 196 | Diskuse

Ivo Hnilica

Novinový kamelot: rozkradené evropské dotace, víme kdo je za tííím!?

Parta právníků ve službách EU, dostala zakázku od neziskovky, "kalící vodu" žádost o "průzkum". Jejich pravdu vidím asi takto. Do klubka zmijí je vhozena myš a hadi mají udělat co jedině "umí"! Takový je zřejmě smysl zakázky - ušk

3.12.2018 v 11:18 | Karma článku: 35.35 | Přečteno: 908 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Vladimír Zeman

Oprava D1 - stálý evergreen.

Co nesmyslů kolem opravy naší nejhezčí dálnice už vypadlo z našich politiků, kteří jsou silně pobízeni veřejnoprávními novináři a redaktory. Kdo, že to může za to, že se v zimě tráví na dálnici den a noc a zase den a... atd?

17.12.2018 v 10:24 | Karma článku: 7.10 | Přečteno: 84 | Diskuse

Ivan Bednář

Apoštolka změn

Apoštol je ten, koho Ježíš Kristus vyslal, aby hlásal evangelium. V užším slova smyslu se jím rozumí Dvanáct učedníků Ježíšových, které „ustanovil, aby byli s ním, aby je posílal kázat s mocí vyhánět zlé duchy.“

17.12.2018 v 9:34 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 53 | Diskuse

Jan Dvořák

Obmyšlený premiér před životním rozhodnutím

Unijní komisař pro rozpočet Oettinger, který trvá na tom, aby si Česko urychleně udělalo pořádek ohledně legality čerpání dotací Agrofertem, není až zas takový nelida, jak by se mohlo zdát.

17.12.2018 v 8:37 | Karma článku: 12.31 | Přečteno: 256 | Diskuse

Zdeněk Pazourek

Česká republika - Země pohádek

Píše se rok 2018 a Česko před pár měsíci pomohlo západním tajným službám otrávit bývalého agenta Skripala novičokem. Teroristé v Sýrii se stále bombardují chemickými zbraněmi a George Soros u nás financuje protivládní demonstrace.

17.12.2018 v 0:12 | Karma článku: 11.80 | Přečteno: 419 | Diskuse

Kateřina Lhotská

EU připravuje antidiskriminační kvóty

Při „Centrálním mozku EU“ v Bruselu byla zřízena nová komise, jejíž náplň je zřejmá již z jejího názvu – Komise pro antidiskriminační kvóty. Plody její práce jsou tajné, nicméně se podařilo získat alespoň některé návrhy opatření.

16.12.2018 v 19:00 | Karma článku: 25.25 | Přečteno: 1065 | Diskuse
Počet článků 92 Celková karma 25.36 Průměrná čtenost 983

Jsem konzument informací a zjistil, že politika je ohebnou záležitostí a výklad událostí v sobě skrývá více pravd. Nu a já se chci zúčastnit a posuzovat pravdy jiných s tou svojí. Samozřejmě kodex slušnosti je pro mne určující.

Najdete na iDNES.cz