Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Andej Babiš a jeho politické cesty - vlevo,vpravo nebo někam "jinam"?

13. 03. 2018 11:56:45
Opravdu nevím, co si mám myslet o politických veletočích pana Babiše. Byl jsem jeho příznivcem, když hnutí ANO 2011, vstoupilo na politickou scénu .....Myslím si, že těm jeho politickým "tanečkům" začíná, nerozumět i prezident.

Opravdu nevím, co si mám myslet o politických veletočích pana Babiše. Byl jsem jeho příznivcem, když hnutí ANO 2011, vstoupilo na politickou scénu s nepolitickým programem, ale s užitečností pro většinu. Ta voličská většina, i když třeba jenom o něco málo převyšuje padesát procent z celku, nepochází z pravého spektra politiky! Nebyli to a nejsou to voliči pravice to je politických stran kde levicový volič opravdu není doma!

Jsou to politické strany pro VIP osobností, vidíte je na obrazovce v televizích, „přežili komunismus“ socialismus již v něm byli osobnostmi i oceňovanými nyní jsou hrdinové a bijci nepohodlných. To jakmile se situace nevyvíjí dle jejich šablon, vybízejí k demonstracím, podpisovým akcím, k odporu. Kdyby nebylo pánů Ondráčka, Babiše, Zemana tak si najdou objekty jiné! A kdo jsou ti lidé hněvu v ulicích, nedomnívám se, že účastníci demonstrací pocházejí z řad obyvatel nižších příjmů. Ti, alespoň někteří z nich jdou k volbám a pak “sedí” doma, jsou spokojeni s tím, co mají včetně míry osobní svobody, já též, a čekají, že třeba bude i líp. Demonstrují lidé, pro které v příměru použiji slova ze dvou hezkých písni, která mi uvízla v mysli “dej prachy do pořádný ruličky” anebo “ prachy - štěstí si za ně nekoupíš, ale je mnoho věcí co si koupit lze”. Ti mají jiné starosti než “obyčejný” člověk třeba jak to dopadne s naší Zeměkoulí, nebo s životem na Marsu. A k nim přibývají mladí recesisté “my chceme, my chceme” mít dvacet tři let plus mínus jsem tam též a užíval bych si trochu té zábavy pak s kamarády na pivo a jít domů! Ten „zatracený“ internet umožňuje předkládat čtenáři i ne právě ty „naše“ weby, ale na druhou stranu svolávat lidi na demonstrace na konkrétní místa po republice umí skvěle.

Spojování společnosti jsou hloupá slova k tomu nemůže dojít za žádného politického systému. Komunismus se o to pokusil a jak dopadl. Lidé jsou rozděleni na my a oni od otrokářského, feudálního i kapitalistického politického systému. A to docela přirozenou cestou a ne „pouze“ ztrátou své osobní svobody, ale též majetkovou úrovní. A ta zde bude vždy, jde pouze o to, aby se i při rozdílných majetkových poměrech mezi lidmi, se těm v životě méně úspěšným vedlo obstojně. Nejsou neskromní, nemusí mít všechno, a jak hovořím s lidmi v běžném životě svobody projevu, volného pohybu v cestování si velmi cení! I ta životní úroveň od porevolučních časů šla nahoru. Chce to pouze pěstovat rozumnou politiku a nerozeštvávat lidi a hnát je do ulic pro nic! A počkat si na nějaké příští volby. O čem jiném je demokracie, když ne o volebním výběru? A když dopadne jinak než si někteří mysleli tak co?

Politické programy pravicové strany ke svým činnostem nepotřebují jejich voliči neví, jak se žije “normálně”, postrádají lidovost. Třeba tím, že když hovoří o snížení daní, že do kapsy každého zaměstnaného člověka “přitečou” peníze, ale nehovoří, jakým jiným způsobem mu pustí “žilou”. A peníze do státního rozpočtu se vybrat musí to přece ví každý! Pravicové vlády již docela dobře předvedly, co umí vymyslet v pozici vládní praxe. Lidé si doposud pamatují následky. Překypují frázemi o ztrátě demokracie a přitom komunismus jako politická a uměle vytvořená doktrína zmizel nenávratně z Evropy a zatím nevím o žádné jiné hrozbě. Jejich lídři se pouze natřásají, upravují svá pera a kohoutí hřebínky před televizními kamerami a mikrofony. Kritizují, dehonestují, spílají. Blahodárná slova pro voliče pravicových stran je jich šest. Unisono si notují ve zlých předpovědích toho, co se stane když? Slyšet od nich něco prospěšného sdělit pro běžného občana jsem nezaznamenal.

A pak zbývá ten “plebs” co volí jinak - práce šlechtí člověka, ale krásy nepřidá, říká se. Hnutí ANO s panem Babišem - “projektantem” nepolitické politiky vstoupilo na veřejnou scénu jako smršť! Projevila se nebývalými voličskými preferencemi a dávalo obyčejným lidem naději lepšího života. Lidem práce tak je nazývám, pracuji ve výrobě, obchodu a službách za mzdu. Nu a toto byli voliči, kteří i přes svou znalost o trestně stíhaném člověku, odevzdali panu Babišovi ne hnutí ANO 2011 to nezaměňujte své volební hlasy! A najednou se ukazuje, že se pan Babiš podbízí pravicovým stranám, které se mu pouze a jen vysmívají. “Odsouzenec a estébák”.

Myslím si, že těm jeho politickým “tanečkům” začíná, nerozumět i prezident ČR Miloš Zeman. Pan Babiš již mohl vládnout s podporou! A to s SPD a KSČM a plnit svůj program ve prospěch lidí práce. A jestli pravicové spektrum hovoří s neskrývanou nevolí o schvalovací mašinérii ANO, SPD a KSČM tak ať hovoří. Přece nemusí existovat nějaká smlouva na to, ke komu se v politice přidá ta která strana při hlasování ve Sněmovně a to i proti vůli samotného překladatele zákona! To je o demokracii nebo také ne? Měl nebo doposud má, to již fakt nevím, určitou míru vstřícnosti ke jmenování jeho menšinové vlády, ne vládní účasti, pouze u zmíněných politických subjektů. Zcela určitě ne u pravicového spektra politických stran. A ČSSD s novými lídry ve vedení také asi nebude moudrý tah. Váhá příliš dlouho to bych od schopného a bystrého oligarchy v řízení téměř mamutí firmy nečekal.

Takže již si připouštím, že pan Babiš se stává nedůvěryhodným pro své případné politické partnery! Je možné, že již fakt neví z toho politického a mediálního tlaku na něho dlouhé měsíce vyvíjeného „ze které do které”. V tom případě by bylo nejlépe, kdyby s tím sám “sekl” Sněmovna se rozpustila a poslanci šli domů. Zbývají vypsat nové volby a třeba každého půl roku, až to jednou vyjde pro všechny.

Tanec polky i valčíku lze tančit doprava i doleva, ale v politice je třeba si přece jenom vybrat si tu svou pravou parketu! Pan Babiš, přišel s programem hospodářské ne politiky, který by měli na ministerstvech naplňovat odborníci. Jestli se mu to podaří, zůstává zatím ve “hvězdách”. Jak jsem již dříve napsal - “přepaluje”.

Autor: Ivo Hnilica | úterý 13.3.2018 11:56 | karma článku: 14.56 | přečteno: 364x


Další články blogera

Ivo Hnilica

Inaugurace prezidenta Zemana - 49% naštvaných voličů?

A to je značný počet! Ale snad poprvé a určitě též naposledy, se nestal Vladislavský sál Pražského hradu, pouze pompézním aktem “pomazání krále”! Kulantnost to jest zastíraná pravda šla prostě stranou. Netají se s tím, že proti n

9.3.2018 v 11:08 | Karma článku: 34.19 | Přečteno: 1353 | Diskuse

Ivo Hnilica

ANO 2011 a Ander Babiš - ztratili den ze dne svůj kredit!

I to se stává. Pan Babiš se nechal vyprovokovat ryze pravicovým politickým spektrem lídrů ve Sněmovně, kteří využili“” nepovedenou”” volbu pana Ondráčka ve Sněmovně k jeho neuváženému prohlášení o možnosti opakování volby!

7.3.2018 v 11:55 | Karma článku: 27.72 | Přečteno: 1440 | Diskuse

Ivo Hnilica

Vláda Babiše a hnutí ANO 2011- svou pozici zřejmě "přepálí".

A teď o tom „přepalu“, myslím si, že pan Babiš svými úhybnými manévry a vyčkáváním pracuje proti sobě a celému hnutí ANO 2011. Vnímám, že je zásadní chybou vyjednávat s ČSSD z této spolupráce nic dobrého nevznikne, rychle zapomíná

26.2.2018 v 11:24 | Karma článku: 32.82 | Přečteno: 3617 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Lenka Hoffmannová

Co dělá Putin dobře a západ nedělá vůbec

The Wall Street Journal otiskl zajímavý článek o Maďarsku, zemi bývalého sovětského bloku, která po zhroucení Sovětského svazu vstoupila do NATO a nyní se přiklání k Putinovu Rusku.

15.8.2018 v 19:31 | Karma článku: 31.21 | Přečteno: 920 | Diskuse

Jan Pavlík

Taky nepíšu s encyklopedií v ruce

Poslanec za SPD Václav Klaus mladší vyjádřil ve svém článku své neporozumění. jaký smysl má vojenská mise Armády ČR v Afghanistánu. Je poněkud překvapující, že než se s tímto nedostatkem svěřil veřejnosti, nezeptal se svého otce,

15.8.2018 v 18:16 | Karma článku: 18.02 | Přečteno: 435 | Diskuse

Petr Burian

Kdo nás v 68. skutečně přepadl?

Podle šéfa komunistů Filipa to byla překvapivě Ukrajina. Podle mínění jiných to byla část Evropy, tedy státy, jejichž vojska se na onom půlnočním vlomu podílela a dle antiami zastánců to byly USA, které je do toho vmanipulovaly.

15.8.2018 v 15:46 | Karma článku: 28.81 | Přečteno: 1016 | Diskuse

Tomáš Břicháček

Co se v EU bude dít na podzim

Co nás čeká v Unii po prázdninách? Junckerovo poselství o stavu Unie, další řečnění o principu subsidiarity, snahy o využití pasarel, pletení biče na členské státy pod zástěrkou ochrany právního státu a leccos dalšího.

15.8.2018 v 14:00 | Karma článku: 19.01 | Přečteno: 534 | Diskuse

Vilém Barák

Lekce H-SYSTÉMEM

Záměr Středočeského kraje věnovat SBD Svatopluk z veřejných prostředků 1 milión korun je směšný. Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová chce touto akcí odklonit pozornost veřejnosti od svého skandálu se služebním automobilem.

15.8.2018 v 13:30 | Karma článku: 13.23 | Přečteno: 546 | Diskuse
Počet článků 74 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1051

Jsem konzument informací a zjistil, že politika je ohebnou záležitostí a výklad událostí v sobě skrývá více pravd. Nu a já se chci zúčastnit a posuzovat pravdy jiných s tou svojí. Samozřejmě kodex slušnosti je pro mne určující.

Najdete na iDNES.cz