Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sleduji vývoj hnutí ANO 2011 včele s panem Babišem - má moje sympate!

14. 09. 2017 18:16:08
**Kdo nabyl, pozbyl, odkud vzal žádná kontrola tenkrát neexistovala. Takže vůbec nehloubám, kdo a jak k milionům přišel. Teď to již není otázka dobrat se poctivosti, ale závisti! Policie za socialismu měla sice též odbor hospodář

Nemám, sním nic společného, jsem důchodce s průměrným výpočtem důchodu a pan Babiš miliardář. Tedy v příměru “nebe a dudy”. Na internetu lze dohledat, že s námi žije cca sedmdesát miliardářů a několik set a možná i nějaký ten tisíc milionářů s hotovostním účtem nu a co? Po Listopadu, měl každý možnost se vrhnout do podnikání a “hrabat” v následném desetiletí končícího milénia. Byly pro to nastaveny nebývale příznivé podmínky - “nějak podnikat”. Kdo nabyl, pozbyl, odkud vzal žádná kontrola tenkrát neexistovala! Takže vůbec nehloubám, kdo a jak k milionům přišel. Teď to již není otázka dobrat se poctivosti, ale závisti! Policie za socialismu, měla sice odbor hospodářské kriminality, ale vniknout do firemního kapitalistického podnikání se museli příslušníci těchto útvarů teprve učit. A to též nějaký rok trvalo, ale v současnosti již to problém není, jde pouze o to, aby nepřevládla ukvapenost. To znamená, aby z přílišné “horlivosti spravedlivých“, nebyli „očerňováni“ lidé, pro které, aby byli odsouzeni se musí něco vymyslet! Do podnikání po Listopadu šli ti odvážní, ale mohl se zúčastnit každý, ty možnosti zde byly! Tak bych doporučoval potlačit u někoho osobni závist u jiného licoměrnost!

Nepodnikaví pracovali, já těž nebo se snažili pracovat ve vznikajících podnicích soukromníků. Mnozí jiní se pak již po Listopadu začali živit politikou - to je o hodně snadnější. A několikaletá práce v naších vrcholných orgánech stačí z člověka udělat též milionáře, bez jakéhokoliv rizika třeba v tom podnikání. O to lépe se pak kecá a nasazující “psí „hlavy těm, kteří podnikat ve velkém a nést i velká rizika - umí! Politik zasedající ve státotvorných institucích se má jako dříve vévoda! Vévoda měl titul nadosmrti, poslanec po omezený čas, ale kdo je šikovný? Pak jen - pane poslanče sem pane senátore tam - křeslo je přichystáno kávičku přinesou a děkujeme za návštěvu. Aniž by člověk musel něco kloudného vytvořit. Práce ve Sněmovně a Senátu, nevyžaduje od člověka téměř nic! Je to politika tu nelze považovat za práci, spíše na výkon poslaneckého mandátu nahlížím jako na zajímavého „koníčka“, který fakt dokáže bavit, může být pro někoho i „drogou”. Tuto stať, nebudu dále rozepisovat, ať si ji vyhodnotí každý sám.

Ale funkci Sněmovny, možná i Senátu, zde si již nejsem tolik jistý o potřebnosti, neznevažuji! Společně s funkcí prezidentského úřadu, jsou pojistkami demokracie! Zůstávají nejvyššími státotvornými a pro fungování státu nezastupitelnými orgány zaručující fungování Ústavy ČR. Další na řadě je Ústavní soud ČR.

Pokračuji v tématu - volby před námi.

Proto ten velký zájem o opětovně zvolení případně o vznik nových politických subjektů. Noví “věrozvěstové” co všechno zase dají do pořádku si to již uvědomují, že být ve Sněmovně to již je něco! Třicet, stačilo by deset, ne případů majora Zemana, ale třicet plus jedna stran jde do voleb s programy - vymýtíme korupci, zlepšíme vymahatelnost práva, dohlédneme na bezpečnost v našich městech, postaráme se o nízko příjmové skupiny, rybička, rak, žába, pavouk budou žít, zvýšíme, snížíme, a podobné - prostě mnoho nesmyslů označuji je za “ ptákoviny”. Programy stran povětšině nečteme. Jediným důležitým počinem státu je zajistit příjmovou stránka rozpočtu od ní lze navázat na všechno ostatní!

Tento obrat v hospodaření státu, mít peníze skoro na všechno zajistila, až iniciativní, cílevědomá a usilovná práce ministra financí pana Babiše - ať se o něm říká cokoliv jiného je to tak! Na tom si trvám. Přišel na ministerstvo, řídil, předkládal pro mnohé velmi nepopulární věci a uspěl! Podnikatelé podnikají dál, a kdo poctivě podnikat neuměl, uvolnil místo jinému. Staré pořekadlo platí “kdo umí, hledá způsoby, kdo neumí důvody” proč toho nejde. Někdo umí víc jako druhý tak je to nám z hůry dáno! Pan Babiš se nebál i ztráty mnoha volebních hlasů. Nechoval se populistický! Hlavně pravicové strany slibují podnikatelům, návrat do “starých dobrých časů”! Státní rozpočet ČR, nejdůležitější zákon Sněmovny, dokázal stabilizovat!

O přízeň voličů se snaží třeba Piráti a vlastně každá strana o to více ty strany, které by, jejich poslanci, zasedli ve Sněmovně poprvé. A přitom představitelé těchto subjektů jsou si sami vědomi toho, že vůbec nic z jejich politických programů splnit nepůjde! I koalice pouhých tří stran s tím má velké problémy natož dva, tři, šest poslanců nových stran ve Sněmovně. Jde pouze o uspokojení osobního ega jedinců být vidět a slyšet ve sdělovacích prostředcích! Stojí za to a někdy se i vyplatí zakladatelům nových stran takovýto volební pokus o osobní účast ve státotvorných institucích provést. A mimoděk po určitém čase se též stát milionářem! Jiný účel v tom osobně nevidím.

Odděluji práci ministrů od práce poslanců ti jsou zaúkolováni a musí podávat výkony, můžou se též připlést do korupce, nebo učiní špatné rozhodnutí a nemusí svůj resort zvládat. Jsou pak odvoláváni to, však nehrozí poslaneckému mandátu.

Ale zpět k panu Babišovi. Vážím jeho práce, nenápadné, ale velmi v něm přítomné inteligenci a jeho pracovitosti! Hnutí ANO 2011 dělá rozumnou politiku pro většinu společnosti. O tom jsem přesvědčen. Ale třeba ČSSD nyní před volbami rozdává “balíčky” pro státní zaměstnance, kupuje hlasy, a to z přebytku financí, které po sobě zanechal na základě správné funkce ministerstva financí pan Babiš. Zvýšení platů přeji všem i těm co pracuji v soukromé sféře tedy převážně ve výrobě, obchodu a službách. Tito zaměstnanci také tvoří hlavní příjmy státu. Stačí si dát věci do souvislostí a lze přijít před volbami k tomuto závěru!

Ohledně pana Babiše si nenechávám vsugerovat názor, že ke svému podnikání přišel jenom tak, jako “slepý k houslím” a peníze se mu jenom tak hrnuly. Musel se činit, podnikat a nést riziko případného krachu. Zvládl to! Koncern AGROFERT je nadnárodní firmou s hlavním zaměřením na zemědělskou produkci, ale též s mnoha jinými aktivitami a různorodými činnostmi i v jiných oborech. Pan Babiš je podnikavý to značí, že je v něm, docela něco jiného, než “politická lenost”, kdy se člověk probudí k aktivitě pouze tehdy, když má možnost a umí řečnit, naučil se, na někoho pronášet odsudky a nemyslím pouze Babiše. Nelíbí se mi ani to, že v lavicích Sněmovny zasedají již dlouhá léta lidé, u kterých nelze dohledat jejich normální občanský profesní vývoj ten u některých neexistuje. “Vyučen politikem”! Schopným manažerem na jednom místě můžete být pouze po určitou dobu pak již vyčerpáte svůj vnitřní potenciál a přichází stagnace nápadů a již nevidíte “pavučiny v rozích”, nápady pak nahrazuje kecání.

Ale vrátím se k “Hnízdu”.

Pane bože to “Babišovo” Čapí hnízdo tak moc leží poslancům v žaludku! Ještě, že se něco na jmenovanou osobu našlo, pomohlo zřejmě anonymní udání. Udavačů se v našich končinách “rodí” velké množství. Bylo tomu za války jak znám z vyprávění i z literatury faktů též za komunismu to hlavně po Únoru 48 mělo udavačství politický podtext, nyní převažuje „sousedská“ závist ekonomická. Asi takto “já když vedu kozu k „ capovi“ - kozlovi, moje koza má obyčejný obojek sousedova koza, má z pozlaceného stříbra, kde na to ten člověk vzal”? Sedne a píše anonym. Nebo udavače naopak potěší, když ta sousedova “koza” chcípne, též se o to snaží svým anonymním podáním, aby to tak bylo a to je pak radosti. A ještě větší radost pak mají lidé, kteří záležitost dále rozvíjejí a snaží se o získání “bodů” aniž se sami “namočili”. Anonymu při jeho mýlce nic nehrozí – nemá adresu, ale hnusná pachuť zůstane. Takováto jednání nikdy nepochopím a již to nedoženu! Pro soudní vyřešení Čapího hnízda a dluhopisů budou zřejmě muset být Sněmovnou přijaty zákony z restriktivní tedy ze zpětnou platností! Jsem docela zvědavý jak si žalobci i soudci najdou, nebo přizpůsobí nějaký zákon, na který by bylo možné dosadit třeba ty nezdaněné dluhopisy, když tam taková, tedy v zákonu, “mezera „byla.

Čapí hnízdo je rovněž v pozici jak na odpoutání se od Agrofertu a opětný návrat nahlížet, když ve zprávách sdělovacích prostředků slyším, že po splnění podmínek za kterých musí firma plnit to, co deklarovala - pět let se “Hnízdo” vrátilo zpět. Teď zbývá pouze dohledat, “koně za tajný, dobře slyšitelný a jednoznačný odposlech”, který by prokázal Babišovi protiprávní úmysl získat 50 milionů - lakomý miliardář!

Zákony má ve své gesci stát - tedy vláda, Sněmovna s dohledem Senátu i prezidenta. Jsou li chybné tak na základě provozní praxe, které bylo umožněno, aby mohla jít i jiným směrem než předkladatel zákona zamýšlel tak je musí opět stát opravit a nic dalšího. Podnikatel, má povinnost se řídit a dodržovat zákony a jiné právní normy, určující co podnikatel smí nebo je zakázáno - jiné povinnosti vůči státu nemá!

Říjnové volby jak předpokládám vyhraje hnutí ANO 2011 a pak se teprve uvidí, zda budou pánové Babiš a Faltýnek znovu vydání k trestnímu stíhání, nebo táto záležitost bude pokračovat až po zániku jejich poslaneckých mandátů. Můj volební hlas mají jenom bude li to stačit že!? Těch lidí co mají radost, když jiní mají problémy, nebo se stali zavilými nepřáteli pana Babiše, aniž dobře vědí proč, nebo naopak dobře vědí proč, to již záleží na vypočítavosti zainteresovaných, co vlastně svými počiny sledují? Nu více méně co sledují je jasné. Pan Babiš se chová tak jakoby ani nebyl velkopodnikatel a to je dost divné ne? Je to o názoru nic víc. Osobně bych si přál, aby jako předseda vlády vládu sestavil!

Autor: Ivo Hnilica | čtvrtek 14.9.2017 18:16 | karma článku: 27.35 | přečteno: 928x

Další články blogera

Ivo Hnilica

Volební debakl pravicových stran - hnutí ANO 2011 prostě musí!

Tak vlastně o čem se s nim chcete bavit. A najednou se objeví miliardář a zajímá se o běžné tedy nebohaté členy naší společnosti a sděluje lidem, budu pracovat pro vás! To sdělení mnoho lidí chápe velmi pozitivně což se také odra

23.11.2017 v 14:13 | Karma článku: 34.32 | Přečteno: 1236 | Diskuse

Ivo Hnilica

Složit vládu - pan Babiš má pouze dva pokusy!

Třetí pokus je pouhá chiméra, je to o ničem! Buď teď, nebo nikdy, správně to sděluje pan Zbyněk Stanjura z ODS – neschovávejte se a přihlaste se k vládní zodpovědnosti! SPD má výborného lídra a má příležitost plnit do určité míry

22.11.2017 v 17:33 | Karma článku: 24.06 | Přečteno: 655 | Diskuse

Ivo Hnilica

Malé politické strany - "octomilky"!

Připíši i něco navíc. V žádném případě, se nenavážím do voličů, kteří odevzdali svůj hlas stranám, které se ucházely o vstup do Poslanecké sněmovny. Jenom to trochu okomentuji. Ale předtím zabrousím do “starých” časů.

19.11.2017 v 17:38 | Karma článku: 26.52 | Přečteno: 682 | Diskuse

Ivo Hnilica

Pirátský "úlek" - panebože, loď je příliš velikááá ta "tonáááž"!

Piráti byli postrachem moří. Naše volební strana Piráti, přistoupili na anti babišovskou rétoriku jako slepice na dvorku, heč jsme tu spolu, ko- ko kokodák obviněn, ko- ko kokodák, obviněn a kdákání se slepice nikdy nezbaví! A při

14.11.2017 v 14:30 | Karma článku: 26.69 | Přečteno: 960 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Pavel Starý

Karty ve sněmovně jsou rozdány

Moje slova z předchozího blogu se naplňují. Jasná vládní koalice se v nové sněmovně nerýsuje. Kde jsou příčiny současného stavu a jak to celé nakonec dopadne?

24.11.2017 v 15:25 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 109 | Diskuse

Jaroslava Janderová

Nemravná privatizace 17. listopadu aneb kádrováci v akci

Musela jsem si nechat pár dní odstup, abych vydýchala rozčarování z průběhu oslav 17. listopadu. Opět se ukázalo, jak hlasití jsou u nás příznivci tzv. selektivní demokracie.

24.11.2017 v 14:30 | Karma článku: 22.07 | Přečteno: 506 | Diskuse

Roman Máca

Reakce na rozhovory s nominantem do čela bezpečnostního výboru Radkem Kotenem (SPD)

Pan poslanec Radek Koten (SPD) je podle mého názoru vysoce nekompetentní nedůvěryhodná nepravdy hovořící osoba a současně je i bezpečnostním rizikem. V článku předkládám argumenty vedoucí k tomuto závěru.

24.11.2017 v 13:55 | Karma článku: 18.67 | Přečteno: 931 | Diskuse

Jan Bartoň

ANO to dalo Fialovi „sežrat“

Nezvolení Petra Fialy do místopředsednické funkce není jenom demonstrace síly. Je to ocenění „konstruktivní role“, kterou ODS při sestavování orgánů sněmovny předvedla v Kalouskově bloku.

24.11.2017 v 13:43 | Karma článku: 31.46 | Přečteno: 1176 | Diskuse

Erik Steinn

Babiš konečně nabídl Fialovi akceptovatelnou nabídku k sňatku

ODS je v koutě, takovou nabídku nelze odmítnout!! Stát bude říti několik státních firem a agentur, jejichž ředitelem bude pan Babiš, pak už je jedno kdo bude předsedou vlády.

24.11.2017 v 11:32 | Karma článku: 10.25 | Přečteno: 1691 | Diskuse
Počet článků 56 Celková karma 28.16 Průměrná čtenost 990

Jsem konzument informací a zjistil, že politika je ohebnou záležitostí a výklad událostí v sobě skrývá více pravd. Nu a já se chci zúčastnit a posuzovat pravdy jiných s tou svojí. Samozřejmě kodex slušnosti je pro mne určující.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.