Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pánové Štěch a Mládek - štouchli do "vosího" hnízda!

26. 06. 2017 12:26:34
"Žihadla na sebe nenechala čekat. Byli odvážní, ale dovolili si "moc" na vypořádání se s tímto problémem by muselo být "Sedm statečných"! Pořádně to ze všech možných politických stran schytali. Teď přijít s něčím takovým před volb

„Žihadla“ na sebe nenechala čekat. Byli odvážní, ale dovolili si „moc“ na vypořádání se s tímto problémem by muselo být „Sedm statečných“! Pořádně to od všemožných politických lídrů a mluvčích stran schytali. Pan Mládek použil drsnější slova to je fakt, ale obsah řečeného má pravdivé pozadí. Oba ví, o čem hovořili, pouze někteří politici s herecky hranými “ustaranými” tvářemi a též žurnalisté se smyslem pro dramatičnost jejich slova nafukují, mlží a mění v únik od podstaty problému. To jsou ti zloduši - ukazují, co nepřejí podnikatelům snad hrozí i zánik podnikatelským aktivitám?! Ješitnost obránců “pravé pravdy” se snaží hned v počátku zarazit jakýkoliv pokus o odborné posouzení a prozkoumání dané věci. O tom není pochyb.

Svůj původní článek jsem musel radikálně přepracovat! Ale až po odeznění z předních příček čtenosti, aby si kdo rozumí podnikové ekonomice obsah „vychutnali“. Nasekal jsem v něm mnoho rádoby termínů podnikové ekonomie, které byly platné v předchozím politickém systému, kde čistý zisk byl v ročních rozborech hospodaření tím, co představovalo úspěšnost vašeho vedení provozovny. Šlo o plánované hospodářství, kde veškerá čísla ekonomických pojmů byla podnikem provozovnám nastavena a bylo na vás jak si s nimi v daném období obchodně poradíte. Též to úplně jednoduché nebylo scházelo zboží teď je nabídka na trhu v přetlaku. Byl jsem svého času „socialistickým podnikatelem“ takže ano některé ekonomické pojmy ztratily na významu jiné pro činnost kapitalistického trhu získaly prvenství – daňová soustava! Při změně politického systému jsem si říkal jsem na to již jsem starý. Nu to byla moje nejhrubší chyba v životě, protože starý jsem až teď! Auto na leasing, pouze se požadovala přepážka oddělující sedadla od nákladového prostoru to byly začátky, ale nebudu se v tom hrabat. Ale aby podnikatel mohl provozovat firmu i tak musí buď sám, nebo za pomoci účetní vést dokladovou evidenci, aby k vyplnění formulářů daňových přiznání byla již čísla do řádků souhrnně připravena. Ovšem při některých podnikání bude asi stačit tahat doklady pro přiznání DPH z krabice od bot. Nu napráskal jsem hrubé chyby a za ně mi popravu někteří diskutujících „spočítali“ a bez nějaké daňové „úlevy“!

V současné době, a to byla moje fatální chyba, při psaní článku, že jsem si z internetu před tím, nestáhl daňové formuláře a neprostudoval si je! Nu k tomu říkám, že když jsem původní článek psal, bylo venku i v místnostech pro mě „velké horko“!

Přece jsem neměl psát o podnikatelských aktivitách o příjmech vydáních to jsou věci na jiné koleji, ale pouze o daňových odvodech, které platí řadový zaměstnanec a OSVČ. Když jsem si prostudoval daňový formulář tak daňových úlev mezi zaměstnancem a OVSČ je tam tolik, že se o tom běžnému zaměstnanci ani nemůže zdát. Ovšem ten pak musí i přemýšlet jako zaměstnanec má doposud všechno na „talíři“. Pracují li vedle sebe u stejného podnikatele a stejné práci zaměstnanec a OSVČ tak jeden je „čičmunda“ a druhý je podnikatel! Myslím si, že v podniku, který si vede dobře, by mohli být všichni zaměstnání tímto způsobem. Podnikatel zaměstnavatel by mnoho ušetřil na mzdových a sociálních odvodech a OSVČ při šikovném využití daňových úlev též nebude žít jako „sociálka“, když nebude chtít – já bych nechtěl.

Ani náhodou nelze přistoupit na to, že jde o chudáky a jistě přijde doba kdy, budou zákony pro tuto činnost upraveny a OSVČ budou pouze osoby, které opravdu na svůj živnostenský list podnikají a konají samostatné práce a služby, které do mozaiky pracovního trhu zapadají. Třeba právě zajištění účetních služeb pro jednotlivé podnikatelské subjekty, daňové poradenství, bytovou, zahradní architekturu a je jistě celá řada zaměstnání, při kterých není potřebně mít strojní vybavení, dílnu a podobně.

Jinak je to se švarcsystémem, přece je hloupost, aby jeden člověk jak jsem již popsal byl v zaměstnaneckém poměru a jiný pracoval na svůj živnostenský list. Ale bráněn bude tento systém zuby nehty, kdyby to všeobecně nefungovalo a mnohým nebyl takovýto stav prospěšným, tak by tento systém zašel na „úbytě“ sám! Zatím se tak neděje.

A pánové Štěch i Mládek, podnikání nebrzdí, pouze se snaží o vyřešení problému, na který poukázali a o kterém si myslí, že by bylo férové tu věc narovnat - nic víc v tom nevidím! Nu pořádně jsem článek z krátil někdy je i dobré příliš „nekecat“.

Autor: Ivo Hnilica | pondělí 26.6.2017 12:26 | karma článku: 17.90 | přečteno: 1129x

Další články blogera

Ivo Hnilica

Projev prezidenta ČR Miloše Zemana v RE - odvaha pod palbou!

.obsahově asi téměř proti všem účastníkům v sále. Žádná "servilita" vůči Německu, Domu EU, USA. Panebože proti všem jako husité, ti představovali alespoň množství, tolik si na sebe naložit a opětně schytávat. Uznávám je to chlap!

11.10.2017 v 18:04 | Karma článku: 42.16 | Přečteno: 2696 | Diskuse

Ivo Hnilica

Předvolební debata v TV - zaujala mě otázka záboru Krymu.

Jeden z účastníků debaty, prosazoval svou pravdu o nelegálnosti tohoto počinu Ruska s plamenným pohledem v očích, jako kdysi bývaly plakáty s praporem a vykročením muže a ženy "vpřed". Chtělo by to trochu té objektivity pokusím se

5.10.2017 v 18:39 | Karma článku: 33.03 | Přečteno: 1087 | Diskuse

Ivo Hnilica

Španělské Katalánsko - co "nám" to dělá?

Sleduji zprávy z informačních médií, pročítám si články i zde v blogu a některé obsahově vyznívají i když ně ve slovech naplno Katalánce "bijte po hlavách" a doslova se tak při průběhu referenda stalo! Že nemají právo usilovat o s

4.10.2017 v 15:15 | Karma článku: 22.18 | Přečteno: 599 | Diskuse

Ivo Hnilica

Prezident ČR M. Zeman - osobnost s velkým začátečním písmenem O!

Rozhodně na něj neplatí taktika "vrtěti psem" a již vůbec ne se vyjadřovat "korektně"! Což v lidovém podání znamená být povolným a šlapat v předklonu "přidělenou" cestičku. Velvyslanec v USA pan Kmoníček se již vůbec nemusí namáha

21.9.2017 v 15:44 | Karma článku: 32.95 | Přečteno: 1816 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Marie Jandová

Rozkaz zní jasně: „Odstavit Babiše!“

To není rozkaz pro voliče, to bych si nedovolila, ale spíše vzkaz politikům stran, které se dostanou ve volbách do sněmovny a budou zúčastněni na koaličních jednáních o sestavení nové vlády.

18.10.2017 v 12:07 | Karma článku: 19.31 | Přečteno: 913 | Diskuse

Adam Mikulášek

Babiš premiérem přechodné jednobarevné vlády po volbách? Něco podobného už tu jednou bylo.

Konkrétně po volbách 2006, kdy také Paroubkova vláda v demisi nevydržela až do koalice ODS, KDU-ČSL a Zelených. Mezi tím vládla bez důvěry sněmovny Klausem jmenovaná jednobarevná Topolánkova vláda.

18.10.2017 v 11:05 | Karma článku: 12.43 | Přečteno: 477 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Strach jako volební program

Opakuje se to stále a nejen u nás. Místo pozitivního programu se masám nejprve vyloží katastrofický scénář a poté nabídne spasitel s jednoduchým receptem. A stále to zabírá....

18.10.2017 v 10:48 | Karma článku: 13.00 | Přečteno: 220 | Diskuse

Pavel Pokorný

Státní zdravotní pojištění hradí jen některou léčbu...

V dnešní MF Dnes je velký článek, jak VZP odmítá uhradit pacientovi velmi drahou biologickou léčbu za měsíčně kolem 100 tisíc a odkazuje se na závaznou vyhlášku, podle které existuje levnější verze léčby chemoterapií.

18.10.2017 v 10:41 | Karma článku: 5.81 | Přečteno: 253 | Diskuse

Vlastimil Dorotík

Babiš nemůže stanout v čele státu, ještě nebyl v kriminále

Naše národní tradice velí, chceš-li být vladařem, na kterého se nezapomíná, musíš projít kriminálem. Jinak to asi nejde.

18.10.2017 v 9:44 | Karma článku: 16.09 | Přečteno: 372 | Diskuse
Počet článků 40 Celková karma 25.45 Průměrná čtenost 984

Jsem konzument informací a zjistil, že politika je ohebnou záležitostí a výklad událostí v sobě skrývá více pravd. Nu a já se chci zúčastnit a posuzovat pravdy jiných s tou svojí. Samozřejmě kodex slušnosti je pro mne určující.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.