Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ČSSD - všechno slíbíme jenom nás volte!

20. 06. 2017 13:48:39
Jde o "holuba na střeše" sliby mají téměř socialistický nádech - zvýšíme, zlepšíme, postaráme se. Politická scéna potřebuje jako sůl obměnu tváří na některých dosavadních se již projevují známky z přepracování.

Samozřejmě jde o „holuba na střeše“. Zatím letmo veřejnosti představený program ČSSD, má snad již socialistický charakter – zvýšíme, zlepšíme, postaráme se. Nu je to program pro naprosto vítěznou stranu snad i s nadpoloviční většinou v parlamentu po podzimních volbách. A též kdyby se to v takovéto míře i podařilo tak si nemyslím, že na všechny sliby by se našly finance. S tím že to nebude po volbách, až tak “horké” strana určitě počítá nu a v koalici stran se sliby jaksi „nezaviněně“ rozplývají. A život si pak stejně jde svou cestou dál a lidé si berou to, co život přináší. O ničem jiném to není! Ale o post předsedy příští vlády opětovně ČSSD usiluje to dá rozum. Slibem nezarmoutíš, říká se.

Několik řádků připíši zatímním volebním preferencím ČSSD ty, jak ukazují poslední průzkumy nejsou v procentech voličské přízně k této straně „valné“. Když vystupuje předseda vlády Sobotka před veřejností tak sděluje národu, že si vláda od minulých voleb počínala docela dobře to souhlasí, myslí ještě na KDU - ČSL, ale jaksi pozapomíná v projevech na koaličního partnera, “důležitého partnera“ ve vládě hnutí ANO 2011. V čele s lídrem panem Babišem ministrem financí, který si svoje rozhodně odpracoval a zasloužil by si naopak od předsedy vlády ČR ocenění. Pan Babiš byl „odejit“ jak se dnes s oblibou říká. To je takové zvláštní slovo nahrazuje slovní spojení - byl vyhozen! Ale dovedl ještě s předstihem přednastavit plánovanou rozpočtovou politiku pro rok 2018 – „zdroje jsou“. Nový ministr si s tím již nějak poradí.

Propad volebních preferencí ČSSD určitě nezavinil jejich téměř naplněný volební program za pomoci hnutí ANO to v žádném případě, ale pouze a jen podrazy na koaličního partnera úspěšného ministra financí a místopředsedu vlády ČR pana Babiše! V úvaze soudní lidé, nemají podpásová jednání rádi a smysl pro fair play, má převážná většina lidí jak se říká v genech. Člověk intuitivně pozná zištné a nepřátelské jednání proti někomu jenom tak z „trucu“ a takovéto zlovolné počínání ze svých úvah nezahodí a nemávne nad tím rukou.

Ano v politice je to jiné jako v běžném životě, setkává se v ní mnoho lidí, ale o kamarádství určitě nemůže být ani řeč to uznávám, ale přesto? ČSSD ministra financí ČR pana Babiše vyštvala – to nezpůsobilo veřejné mínění to naopak na takovou dehonestaci člověka svým způsobem již zareagovalo!

A k čemu to všechno vlastně bylo dobré, může to někdo vysvětlit? Stačilo několik měsíců společně dovládnout do nových řádných voleb a byla by to nejúspěšnější vláda porevolučního času! Babiš je mimo vládu tak by měl být klid. A klid je takový pro někoho až “hrobový”, že to není někomu i příjemné u voličů ČSSD ztrácí důvěru.

Třeba ještě nějaká procenta voličských preferencí ČSSD přibydou a někteří voliči na přísliby věcí příštích uvěří. Tak si do podzimních parlamentních voleb počkám. A co pan Babiš je trestně stíhán? O tom nevím!

Nemyslím si, že když ČSSD provedla veletoč ale se stejnými tvářemi, že voliči na tuto „vábničku“ skočí. Třeba ministru vnitra panu Chovancovi i někteří zvaní tedy prověření komentátoři do ČT připomínají jeho podíl na „lánském puči“. Nehodlám tuto záležitost dále komentovat, ale komu bylo toto setkání u prezidenta prospěšné? Pokud vím prezident jim nesdělil, aby o setkání nehovořili aktéři – hosté se spolu nějak dohodli a výsledek je známý. Pan Hašek byl odrovnán v přímém přenosu TV. Fakt se nedomnívám, že vedení ČSSD je dobrou „partou“ a pro společnost spasitelným řešením.

Řízení státu je věcí pragmatického chování, řídícího umu a osobního charisma lidí, kteří jsou pověřeni vládnout. Někdy se takoví jedinci i sejdou, kteří musí umět „vydolovat“ ze společnosti to, co se dříve nazývalo „císařovo“ a získané prostředky ve společnosti zase zpětně racionálně rozdělovat. A to by mělo podle mne docela pro běžný život stačit. Mít práci a za ni peníze ~~~ na boty, auto, chaloupku, do vlasů růže, na nové kalhoty. Nu něco jsem “přihodil” z Voskovce a Wericha.

Ale dáme všechno všem, jak se též v písni pojednává – to již neplatí a platit nebude!

Volby vyhraje hnutí ANO2011 v čele s panem Babišem a snad se najde i nějaký rozumný politický subjekt odhodlaný sloužit většinové společnosti v koaliční spolupráci. Hnutí by mělo dostat příležitost – čtyři roky není věčnost! A hrozbu pro demokracii - to snad nemůže nikdo myslet vážně? To je přece něco “pojistek” demokracie nebo ne? Jsem bytostně přesvědčen, že úspěšný velkopodnikatel, není tím, co by demokratický politický systém ohrožovalo!

Pan Babiš není levicovým politikem to by mu již z principu věci stejně nikdo nevěřil. Ale může vnést do současného politického systému “kamenného” řádu optimistické prvky vedoucí k prosperitě státu a všeobecnému rozvoji společnosti. Je to o běžném životě člověka každý přece nemůže být milionářem, miliardářem to dá rozum, ale v pojmu slušně žít chceme, myslím si to, všichni.

Mám dojem, že se pan Babiš nějakým způsobem řídí takovouto svou úvahou. Ve Francii taktéž přebírá za všechny doposud zavedené politické strany - zodpovědnost za vedení země zcela nově vzniknuvší „hnutí”. Lidé, ne všichni to si fakt nemyslím, ale podstatná část společnosti si zřejmě přejí změnu ve fungování státu v rámci demokratického systému.

A ta změna se nabízí. Politická scéna potřebuje, jako sůl obměnu tváří na některých těch dosavadních se již projevují známky z přepracování. A s novými lidmi lze očekávat i příchod nového myšlenkového potencionálu. Ne křečovitou snahu si je nějak „nově“ vymyslet!

Autor: Ivo Hnilica | úterý 20.6.2017 13:48 | karma článku: 25.76 | přečteno: 802x

Další články blogera

Ivo Hnilica

Projev prezidenta ČR Miloše Zemana v RE - odvaha pod palbou!

.obsahově asi téměř proti všem účastníkům v sále. Žádná "servilita" vůči Německu, Domu EU, USA. Panebože proti všem jako husité, ti představovali alespoň množství, tolik si na sebe naložit a opětně schytávat. Uznávám je to chlap!

11.10.2017 v 18:04 | Karma článku: 42.16 | Přečteno: 2696 | Diskuse

Ivo Hnilica

Předvolební debata v TV - zaujala mě otázka záboru Krymu.

Jeden z účastníků debaty, prosazoval svou pravdu o nelegálnosti tohoto počinu Ruska s plamenným pohledem v očích, jako kdysi bývaly plakáty s praporem a vykročením muže a ženy "vpřed". Chtělo by to trochu té objektivity pokusím se

5.10.2017 v 18:39 | Karma článku: 33.03 | Přečteno: 1087 | Diskuse

Ivo Hnilica

Španělské Katalánsko - co "nám" to dělá?

Sleduji zprávy z informačních médií, pročítám si články i zde v blogu a některé obsahově vyznívají i když ně ve slovech naplno Katalánce "bijte po hlavách" a doslova se tak při průběhu referenda stalo! Že nemají právo usilovat o s

4.10.2017 v 15:15 | Karma článku: 22.18 | Přečteno: 599 | Diskuse

Ivo Hnilica

Prezident ČR M. Zeman - osobnost s velkým začátečním písmenem O!

Rozhodně na něj neplatí taktika "vrtěti psem" a již vůbec ne se vyjadřovat "korektně"! Což v lidovém podání znamená být povolným a šlapat v předklonu "přidělenou" cestičku. Velvyslanec v USA pan Kmoníček se již vůbec nemusí namáha

21.9.2017 v 15:44 | Karma článku: 32.95 | Přečteno: 1816 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Marie Jandová

Rozkaz zní jasně: „Odstavit Babiše!“

To není rozkaz pro voliče, to bych si nedovolila, ale spíše vzkaz politikům stran, které se dostanou ve volbách do sněmovny a budou zúčastněni na koaličních jednáních o sestavení nové vlády.

18.10.2017 v 12:07 | Karma článku: 19.31 | Přečteno: 913 | Diskuse

Adam Mikulášek

Babiš premiérem přechodné jednobarevné vlády po volbách? Něco podobného už tu jednou bylo.

Konkrétně po volbách 2006, kdy také Paroubkova vláda v demisi nevydržela až do koalice ODS, KDU-ČSL a Zelených. Mezi tím vládla bez důvěry sněmovny Klausem jmenovaná jednobarevná Topolánkova vláda.

18.10.2017 v 11:05 | Karma článku: 12.43 | Přečteno: 477 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Strach jako volební program

Opakuje se to stále a nejen u nás. Místo pozitivního programu se masám nejprve vyloží katastrofický scénář a poté nabídne spasitel s jednoduchým receptem. A stále to zabírá....

18.10.2017 v 10:48 | Karma článku: 13.00 | Přečteno: 220 | Diskuse

Pavel Pokorný

Státní zdravotní pojištění hradí jen některou léčbu...

V dnešní MF Dnes je velký článek, jak VZP odmítá uhradit pacientovi velmi drahou biologickou léčbu za měsíčně kolem 100 tisíc a odkazuje se na závaznou vyhlášku, podle které existuje levnější verze léčby chemoterapií.

18.10.2017 v 10:41 | Karma článku: 5.81 | Přečteno: 253 | Diskuse

Vlastimil Dorotík

Babiš nemůže stanout v čele státu, ještě nebyl v kriminále

Naše národní tradice velí, chceš-li být vladařem, na kterého se nezapomíná, musíš projít kriminálem. Jinak to asi nejde.

18.10.2017 v 9:44 | Karma článku: 16.09 | Přečteno: 372 | Diskuse
Počet článků 40 Celková karma 25.45 Průměrná čtenost 984

Jsem konzument informací a zjistil, že politika je ohebnou záležitostí a výklad událostí v sobě skrývá více pravd. Nu a já se chci zúčastnit a posuzovat pravdy jiných s tou svojí. Samozřejmě kodex slušnosti je pro mne určující.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.