Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Předčasné Novoroční přání - "politiku bez Babiše a Zemana"

28. 05. 2017 14:22:43
Lidé až tak neregistrují, co bylo nebo nebylo splněno z volebního programu vlády, ale vnímají osobnosti, které předkládají své vize v předpokladu na důstojný život většinové společnosti těch co chtějí pracovat a ze své práce mít

Nu ano ČSSD má zatímní starosti, ale mohou přejít do dlouhodobých s předvolebními výzkumy svých preferencí. Prezident Zeman ač se to nezdá, dělá ČSSD docela starosti, myslel jsem si, že to s tou „ holí“ použitou jako školní ukazovátko při “jedné” příležitosti na Hradě přehnal samozřejmě nechtěně. Prostě se nechal emotivně unést a tohoto faux pas by se zkušený politik neměl dopustit! Gesto ruky by situaci tak „nehrotilo“ a přitom splnilo svůj účel. Ale lidé si to zřejmě, kromě části veřejnosti a politiků “anti” Babiš a Zeman, vyložili jako já docela věcně, prezident sice situaci nezvládl ale pointa “příběhu” zůstala.

Nu a myslel jsem si, že ČSSD na preferencích i výrazně získá to gesto v takovémto provedení, nevnímala veřejnost jako celek, též se do celku počítám nikterak příznivě, ale preference se ČSSD zvedly docela, řekl bych zanedbatelně o 1-2 body nárůstu - nic moc! Dříve jsem volil ČSSD to ještě tato strana disponovala lidmi, kteří měli co občanům říci. Od „lánského puče“ těchto osobností v ČSSD ubylo a strana se stala řečnickým kolovrátkem, u kterého se střídají “tři” muži, kteří se prostě za ten čas již“ naučili”! A voliči vnímají i to, že jeden účastník povolební schůzky s prezidentem byl za porušení “chlapského „ tedy čestného slova odměněn, bylo mu přiděleno“ ryto“.

V politice a “čestné slovo“ co to vlastně znamená? Samozřejmě že nic a pořádně si to na sobě vyzkoušel M. Hašek v přímém TV vysílání. Byl to schopný politik, jeho neschopností bylo to, že nepřišel za celá léta, co působil ve vrcholné politice jak to tam nahoře a vlastně i dole „chodí“! To bylo jeho mínus. O “čestném slově” si myslete, co chcete, ale jde o čest člověka! Buď ji máte, nebo vám chybí! Pokud nejde o vraždu, nebo fyzické ublížení někomu tak by měl muž dané slovo držet nebo hned odmítnout! To „Desatero“ nějak nefunguje! Jste li katolík stačí zpověď u faráře, následují „odříkat“ čtyřikrát Otče náš plus dvakrát Zdrávas Královno pak je vše odpuštěno a můžete hřešit dál! Ta čestnost ve svém chování mnoha lidem chybí o to dále se takoví lidé v politice i v životě dostanou. „Křivák zůstane „křivákem“! Ale zase je to popravu v rámci přírodních zákonů tam nejde o chování fair play, ale o úlovek! Tedy lstivost, přepad ze zálohy též demokracie není mírný politický systém je to drsné prostředí, každý bojuje sám za sebe, hodnotou je úspěch jakkoliv dosažený! Ale zase nic lepšího jako kapitalistický systém nebylo vymyšleno. Unitární společnost to není to pravé my lidé rádi hrajeme výhra i prohra to to máme v genech!

Pokračuji. Jak jsem pana Haška ve zprávách TV sledoval, vedl si jako hejtman Jihomoravského kraje docela dobře, ale kraj je již od občanů pomyslně daleko to jim i mně nic neříká a připomínat splněný volební program je nanic i přes úspěšné vedení kraje byl zvolen jak je známo jiný hejtman. Politika není o slíbení a splnění ta je o udržení se na lukrativním místě na to musíte mít „kochmes“?

Taktéž tak dopade zřejmě ČSSD, která se pasovala do “sociálna” v péči o občany ovšem za zásadního přičinění ministra financí strany ANO pana Babiše, který pro takovou politiku naplňoval a nově připravil rozpočet. Ať bude překopáván jakkoliv – peníze jsou! To zatím tvrdím ve svých různých článcích zde v blogu, protože si myslím, že je to pravda nikdo jiný, žádný předchozí ministr financí v tomto ohledu to nedokázal!

Lidé až tak neregistrují, co bylo nebo nebylo splněno z volebního programu vlády, ale vnímají osobnosti, které předkládají své vize v předpokladu na důstojný život většinové společnosti tedy těch, co chtějí pracovat a ze své práce mít povšechný užitek takový jaký k normálnímu životu patří. Nu a pan Babiš rovněž vnímá, že dostupnou zdravotní péče pro všechny, důchody, školství též nemůže opomíjet. V tomto ohledu bez pochlebování a vtírání se do přízně veřejnosti vidí rozumní lidé stranu ANO 2011 v čele s panem Babišem! Je mu pouze upíráno, aby se mohl projevit o tom jsou všechny ty pseudo kauzy, ze kterých asi nic podstatného proti němu nevzejde. Dokud nebude pan Babiš odveden policií v poutech je pro mne nevinen!!

Co se děje však na politické scéně zavedených stran je až neuvěřitelné, mají takovou starost o demokracii, že žádné prostředky ke špinění, šíření pomluv, oznamování nekalých praktik, které prý provozuje pan Babiš, nejsou dost dobré! V tomto se spojuje levice s pravicí na společné platformě ano mají obavy, ne z úbytku demokracie či opuštění od jejich principů to je blbost a fatální, ale z někoho kdo věci ekonomie na vysoké úrovni rozumí a který to potvrdil svou úspěšnou podnikatelskou prací něco na způsob Tomáše Bati.

Nesrovnávám to ani nejde, ale říkám na “způsob”. Podnikání je riziko, stojíte jednou nohou v kriminále i v případě vaši mýlky výkladu zákona. Jak je známo neznalost zákona neomlouvá a zmýlit se může i vaše hlavní účetní, neděláte sám účetního a účetní operace, ale stejně stále ručí podnikatel! A předpisů jsou „haldy“. To politik – kafíčko, schůze, mikrofonová vystoupení a jde se domů nic vám nezatěžuje mysl, můžete klidně spát pouze vás můžou rušit obavy o své znovuzvolení. To je ale značný rozdíl mezi prací s rizikem a prací politickou!

Osobně bych si přál - to moje “politické” přání, aby ve volbách hnutí ANO výrazně zvítězilo, předsedou vlády se stal pan Babiš a našla se strana se, kterou by bylo možné kooperovat buď v koalici, nebo pouze v podpoře menšinové vlády! A nemyslím spolupráci se zavedenými stranami tudy cesta nevede tam zůstane zloba a zášť! Jako poslední a již nikdy se opakující příležitost by mohla do povolebního vyjednávání zasáhnout KSČM, pokud si uvědomí, že podnikatel a to ani oligarcha již není - třídní nepřítel, a také, že hnutí ANO vzešlo ze svobodných voleb občanů tak jako všechny ostatní strany působící na politické scéně naší republiky včetně KSČM! Je to pro ni poslední příležitost se zvednout něco málo od “země” a účastnit se třeba i pasivně na řízení státu! Žádná jiná politická strana ji již nikdy napříště k takovéto spolupráci nevyzve a zatím to nemá na mysli ani hnutí ANO 2011.

Ale v případě účelné nutnosti povolebního vyjednávání by to zkusit mohlo! KSČM si sice udržuje nějaký voličský potenciál průzkumy někdy zabrousí i do 14-15 %, ale po volbách cca 10%, doufám, že voliči nebudou stále volit politickou nostalgii a nějaké stesky a to jako po čem? Bývalí komunisté KSČ, kteří nezaujímali významné stranické posty v dřívějších strukturách a někdy i ano, jak víme z Listopadu již své porevoluční posty získali a jedou na jiných“ vlnách“. A to není špatně, svědčí to o inteligenci jednotlivců úplně zadarmo nemáte téměř nic. Musíte mít patřičné vzdělání, něco praxe a umění prosadit se. To též není snadné. I oni se museli přeorientovat na nové podmínky a docela úspěšně. Po podzimních volbách by mohla mít KSČM příležitost stát se moderní demokratickou stranou a podílet se byť třeba i pasivně, ale do určité míry zřetelně na správě věcí veřejných, nejenom na krajských úrovních, ale též se účastnit práce na státních záležitostech.

Demokracii nic neohrozí, aby se tak stalo, to by musel nastat velký negativní politický pohyb v Evropě ten se však ani vzdáleně nerýsuje o to obavy fakt nemám. Tyto kecy udržují ti, co se již příliš zabydlili ve svých pozicích luxusnějšího života a obávají se, že by o něj mohli přijít. Nic jiného v tom nevidím!

A pan Alexej Babiš, by mohl předvést po sestavení své vlády v osobách ministrů co v něm fakt je! Kdyby se naše očekávání nenaplnila, to se stalo již od revoluce několikrát tak by to žádná pohroma pro stát nebyla. Volby by to zase za čtyři roky, když ne dříve zase rozhodly a “jedeme dál” zpívá v písničce Petr Janda s Petrou Janů. Tak vidím současnou situaci já, mám sice brýle, ale zatím to s tím mým zrakem docela jde. Ještě je zde záležitost - prezident Miloš Zeman a jiní kandidáti na prezidenta, některý z nich bude nově nebo též staronově zvoleným prezidentem České republiky. Nejde ani tak o republiku to si fakt nemyslím, spíše o nějaké naplnění „vesmírného“ snu jedince, který to bude dělat „jinak“. Ano prezidentem může být cca z deseti milionů občanů pouze jeden.

Když všechno dopadne jinak, jak si myslím, že by mělo dopadnout tak budu naštvaný! Rozhodně si zajdu do nezakouřené restaurace na dvě plzeňské a snad i fernet abych si spravil náladu. A to je tak všechno nic není tak v životě důležité co by stálo za zvláštní pozornost, pouze mít dobré zdraví v produktivním věku to důležité je!

Autor: Ivo Hnilica | neděle 28.5.2017 14:22 | karma článku: 20.85 | přečteno: 655x

Další články blogera

Ivo Hnilica

Projev prezidenta ČR Miloše Zemana v RE - odvaha pod palbou!

.obsahově asi téměř proti všem účastníkům v sále. Žádná "servilita" vůči Německu, Domu EU, USA. Panebože proti všem jako husité, ti představovali alespoň množství, tolik si na sebe naložit a opětně schytávat. Uznávám je to chlap!

11.10.2017 v 18:04 | Karma článku: 42.16 | Přečteno: 2696 | Diskuse

Ivo Hnilica

Předvolební debata v TV - zaujala mě otázka záboru Krymu.

Jeden z účastníků debaty, prosazoval svou pravdu o nelegálnosti tohoto počinu Ruska s plamenným pohledem v očích, jako kdysi bývaly plakáty s praporem a vykročením muže a ženy "vpřed". Chtělo by to trochu té objektivity pokusím se

5.10.2017 v 18:39 | Karma článku: 33.03 | Přečteno: 1087 | Diskuse

Ivo Hnilica

Španělské Katalánsko - co "nám" to dělá?

Sleduji zprávy z informačních médií, pročítám si články i zde v blogu a některé obsahově vyznívají i když ně ve slovech naplno Katalánce "bijte po hlavách" a doslova se tak při průběhu referenda stalo! Že nemají právo usilovat o s

4.10.2017 v 15:15 | Karma článku: 22.18 | Přečteno: 599 | Diskuse

Ivo Hnilica

Prezident ČR M. Zeman - osobnost s velkým začátečním písmenem O!

Rozhodně na něj neplatí taktika "vrtěti psem" a již vůbec ne se vyjadřovat "korektně"! Což v lidovém podání znamená být povolným a šlapat v předklonu "přidělenou" cestičku. Velvyslanec v USA pan Kmoníček se již vůbec nemusí namáha

21.9.2017 v 15:44 | Karma článku: 32.95 | Přečteno: 1816 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Marie Jandová

Rozkaz zní jasně: „Odstavit Babiše!“

To není rozkaz pro voliče, to bych si nedovolila, ale spíše vzkaz politikům stran, které se dostanou ve volbách do sněmovny a budou zúčastněni na koaličních jednáních o sestavení nové vlády.

18.10.2017 v 12:07 | Karma článku: 19.71 | Přečteno: 1047 | Diskuse

Adam Mikulášek

Babiš premiérem přechodné jednobarevné vlády po volbách? Něco podobného už tu jednou bylo.

Konkrétně po volbách 2006, kdy také Paroubkova vláda v demisi nevydržela až do koalice ODS, KDU-ČSL a Zelených. Mezi tím vládla bez důvěry sněmovny Klausem jmenovaná jednobarevná Topolánkova vláda.

18.10.2017 v 11:05 | Karma článku: 12.43 | Přečteno: 522 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Strach jako volební program

Opakuje se to stále a nejen u nás. Místo pozitivního programu se masám nejprve vyloží katastrofický scénář a poté nabídne spasitel s jednoduchým receptem. A stále to zabírá....

18.10.2017 v 10:48 | Karma článku: 13.33 | Přečteno: 231 | Diskuse

Pavel Pokorný

Státní zdravotní pojištění hradí jen některou léčbu...

V dnešní MF Dnes je velký článek, jak VZP odmítá uhradit pacientovi velmi drahou biologickou léčbu za měsíčně kolem 100 tisíc a odkazuje se na závaznou vyhlášku, podle které existuje levnější verze léčby chemoterapií.

18.10.2017 v 10:41 | Karma článku: 5.81 | Přečteno: 259 | Diskuse

Vlastimil Dorotík

Babiš nemůže stanout v čele státu, ještě nebyl v kriminále

Naše národní tradice velí, chceš-li být vladařem, na kterého se nezapomíná, musíš projít kriminálem. Jinak to asi nejde.

18.10.2017 v 9:44 | Karma článku: 16.09 | Přečteno: 379 | Diskuse
Počet článků 40 Celková karma 25.45 Průměrná čtenost 984

Jsem konzument informací a zjistil, že politika je ohebnou záležitostí a výklad událostí v sobě skrývá více pravd. Nu a já se chci zúčastnit a posuzovat pravdy jiných s tou svojí. Samozřejmě kodex slušnosti je pro mne určující.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.