Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Politické strany ztrácejí - hnutí ANO 2011 získává!

18. 05. 2017 10:49:53
- popřípadě jako vládní činitel, nic jiného ani nezkusil ten může být neustále vysmátý nikdy o žádné “nervy” z něčeho nešlo! Tito lidé zůstanou vysmátí vždy!To je ten rozdíl podnikatel - nebo manažer při neúspěchu benefity nezíská

Po revoluci 1989 se obnovující a nově vzniklé politické strany ještě měly svůj význam a “glanc”. Občané hledali a nacházeli svou stranickou příslušnost, kromě studentů ti to mají jinak, podle svého sociálního začlenění, každý si ho určuje sám, a ztotožňovali se s programem té které politické strany, o které si mysleli, že jim má co nabídnout. Kromě stran typu Zelení ty pokládám za zájmová sdružení – zahrádkáři, rybáři, včelaři ti všichni mají starost o přírodu a volí je občané, které spojuje určitý zájem o něco ne to „sociálno“. Každý občan měl v průběhu doby možnost své volební sympatie měnit. Opustil třeba zaměstnanecký stav a sám se stal podnikatelem tak jeho „sociálno” se změnilo a z voliče ČSSD se stal volič ODS případně TOP9. Vítězství a volební prohry svých stran bral každý já též jako výsledek demokratického volebního principu.

Ale v současnosti se to poraženým ve volbách vůbec nelíbí. Protestují a takové protesty bývají předzvěstí politických změn. Ale návrat komunismu nehrozí s tím lidé definitivně skoncovali!

Tak to chvíli po revoluci i fungovalo, než došlo k nadbytečnému množství v nabídce politických stran. Následně jejich dělení na“ pravé, pravější“, „středové, středovější“ a obsahovým prolínáním programů se všechno jaksi mění. A přitom programy stran již nemají co nabídnout, ale také je pravdou, že je málokdo čte! Protože všechno zde již bylo deklarativně řečeno - chceme poskytnout občanům důstojný život, zlepšit životní prostředí, bojovat proti korupci, vylepšíme zdravotnictví, školství, budeme prosazovat nízké daňového zatížení občanů, “med a strdí”!

A nové strany s podivnými názvy to všechno zamýšlí dělat “lépe” než strany, které to dělaly doposud! “Tak tudle nudle a dlouhý nos”! Pouze různí fiškusové přišli na to, že nejlépe je se živit politikou, nějaká procenta hlasů obdrží a zakladatelé strany, alespoň někteří se stanou profesionálními politiky. Společnosti nic nepřinesou, nemají totiž co přinést snad pouze své kecy jinak nic - “Tondo pojď, zajdeme si zatím do kantýny na kafé”. Ale také “zavedené strany” jsou již programově vyčpělé a ztrácejí svůj význam voliči je opouštějí a to vedoucí funkcionáře a lídry stran dost znervózňuje! Také KSČM by měla přehodnotit své priority a nebýt tak křečovitá, jak říkám, podnikatelský magnát již od revoluce není nepřítel lidu!

A najednou přijde do politiky miliardář a sděluje veřejnosti. Stát musí napřed, aby se lidem žilo lépe, se zasadit o příjmovou stránku státní kasy a provede to!! Následně získané prostředky rozděluje tak, aby umožňovaly další investiční rozvoj státu. Něco na způsob rozvoje firmy, ale státní rozpočet není firemním ale ani rodinným rozpočtem! Na vlně příjmů státu se veze ČSSD ta "najednou" může "rozdávat" na všechny strany. Byl to ministr financí pan Babiš, které takovéto možnosti vytvořil. Podnikatelský svět - všichni stejná pravidla a přesto se do něho opírají ze všech stran, pouze benefity z jeho práce zůstávají skutečností - a závist ministrů financí předchozích vlád.

Pak když stát má prostředky jsou na řadě zvyšování platů úředníků státní správy, policie, armády, soudnictví a všech dalších nevýrobních činností. Následují sociální oblasti, zdravotnictví, důchody, sociální dávky a konkrétní pomoc potřebným. Na takovou docela obyčejnou věc napřed finanční prostředky a pak naplňování funkčnosti státu, doposud politici nepřišli pouze se kecalo, že by bylo nutné. .... Až pan Babiš jednal a konal ve prospěch státu! Jiní vybírali 30Kč a zvedali důchody cca o 45Kč měsíčně.

Teď zase mají “zavedené strany i neziskové organizace - to je kategorie? Obavy o demokracii kdyby to šlo tak sem umístím smajlíka, oni to snad myslí vážně! Demonstranti Babiše do koše včetně prezidenta Zemana, budou zřejmě na podzim a po novém roce zklamáni! Demonstrace i třeba s početnou účastí s halekáním a písničkou “Není nutno. ...” přece jenom to nejsou volby, ale zábava to je jinak by to byla ta pověstná nuda. Ta přejde, až na Hradě vystřídá “zemitého” prezidenta “papoušek”.

A jsem opět u meritu věci, který zřejmě sleduje pan Babiš zaměstnanec by si měl svou prací vydělat tolik, aby si mohl svůj život a své rodiny neustále vylepšovat. Žít moderní život postavit dům nebo si koupit byt, nové auto, dostupnou dovolenou a podobně. Německo je příkladem. K tomu nejsou politické strany, jak se ukazuje potřebné. Stačí, aby stát řídili rozumní a schopní lidé, ti však nejsou vidět, méně schopní je překřičí, zastiňují.

Tak jako političtí “matadoři“ vyhrabávají něco, neví se přesně co, ale na něco by se přijít mělo!! A když nic tak “sorry” a jmenovitý kopanec někam ne? Na ANO 2011, ale hlavně na pana Babiše, je vyvíjen obrovský nátlak, aby politiku opustil! Pan Babiš opouští ministerský post ale politiku jak doufám ne tu výhru má před sebou! Nu jestli to jeho zdraví vydrží, docela o tom pochybuji! Takovéto úporné a měsíce trvající podrazácké tlaky se psychicky snad ani vydržet nedají! Zvládnou to pouze nadmíru psychicky silní jedinci, když tlaky ustojí a ANO vyhraje podzimní volby tak smekám! To musí být něco nadávek na jeho adresu, kdyby se daly zvážit tak tuny!

Kdo se doposud pohyboval pouze ve svých stranických sekretariátech, nebo na půdě sněmovny, senátu, popřípadě jako vládní činitel, nic jiného ani nezkusil ten může být vysmátý nikdy o žádné “nervy” z něčeho nešlo! Tito lidé zůstanou vysmátí vždy, i když je voliči nezvolí do vládních funkcí, zůstanou stále v poslaneckých a senátorských křeslech. To je jediná chyba demokracie, když to jde a volič odevzdá svůj hlas tak získá doživotní volitelnost. Ovšem takoví lidé již nemají, co nabídnout již též všechno řekli! Ale ve volbách jsou včele kandidátek i při volebním propadu přední příčky na volebních lístcích zaručují držení i nadále lukrativních míst! Jako za “starých” časů – po desetiletí! To je ten rozdíl oproti opravdové práci ať v podnikání či manažerského místa tam neúspěch, žádné benefity nepřináší!

Nový vítr do následných politických dějů, může přinést pouze hnutí ANO 2011 s panem Babišem v čele, přeji mu zdraví!!!

Autor: Ivo Hnilica | čtvrtek 18.5.2017 10:49 | karma článku: 29.88 | přečteno: 820x

Další články blogera

Ivo Hnilica

Projev prezidenta ČR Miloše Zemana v RE - odvaha pod palbou!

.obsahově asi téměř proti všem účastníkům v sále. Žádná "servilita" vůči Německu, Domu EU, USA. Panebože proti všem jako husité, ti představovali alespoň množství, tolik si na sebe naložit a opětně schytávat. Uznávám je to chlap!

11.10.2017 v 18:04 | Karma článku: 42.16 | Přečteno: 2696 | Diskuse

Ivo Hnilica

Předvolební debata v TV - zaujala mě otázka záboru Krymu.

Jeden z účastníků debaty, prosazoval svou pravdu o nelegálnosti tohoto počinu Ruska s plamenným pohledem v očích, jako kdysi bývaly plakáty s praporem a vykročením muže a ženy "vpřed". Chtělo by to trochu té objektivity pokusím se

5.10.2017 v 18:39 | Karma článku: 33.03 | Přečteno: 1087 | Diskuse

Ivo Hnilica

Španělské Katalánsko - co "nám" to dělá?

Sleduji zprávy z informačních médií, pročítám si články i zde v blogu a některé obsahově vyznívají i když ně ve slovech naplno Katalánce "bijte po hlavách" a doslova se tak při průběhu referenda stalo! Že nemají právo usilovat o s

4.10.2017 v 15:15 | Karma článku: 22.18 | Přečteno: 599 | Diskuse

Ivo Hnilica

Prezident ČR M. Zeman - osobnost s velkým začátečním písmenem O!

Rozhodně na něj neplatí taktika "vrtěti psem" a již vůbec ne se vyjadřovat "korektně"! Což v lidovém podání znamená být povolným a šlapat v předklonu "přidělenou" cestičku. Velvyslanec v USA pan Kmoníček se již vůbec nemusí namáha

21.9.2017 v 15:44 | Karma článku: 32.95 | Přečteno: 1816 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Marie Jandová

Rozkaz zní jasně: „Odstavit Babiše!“

To není rozkaz pro voliče, to bych si nedovolila, ale spíše vzkaz politikům stran, které se dostanou ve volbách do sněmovny a budou zúčastněni na koaličních jednáních o sestavení nové vlády.

18.10.2017 v 12:07 | Karma článku: 19.71 | Přečteno: 1047 | Diskuse

Adam Mikulášek

Babiš premiérem přechodné jednobarevné vlády po volbách? Něco podobného už tu jednou bylo.

Konkrétně po volbách 2006, kdy také Paroubkova vláda v demisi nevydržela až do koalice ODS, KDU-ČSL a Zelených. Mezi tím vládla bez důvěry sněmovny Klausem jmenovaná jednobarevná Topolánkova vláda.

18.10.2017 v 11:05 | Karma článku: 12.43 | Přečteno: 522 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Strach jako volební program

Opakuje se to stále a nejen u nás. Místo pozitivního programu se masám nejprve vyloží katastrofický scénář a poté nabídne spasitel s jednoduchým receptem. A stále to zabírá....

18.10.2017 v 10:48 | Karma článku: 13.33 | Přečteno: 231 | Diskuse

Pavel Pokorný

Státní zdravotní pojištění hradí jen některou léčbu...

V dnešní MF Dnes je velký článek, jak VZP odmítá uhradit pacientovi velmi drahou biologickou léčbu za měsíčně kolem 100 tisíc a odkazuje se na závaznou vyhlášku, podle které existuje levnější verze léčby chemoterapií.

18.10.2017 v 10:41 | Karma článku: 5.81 | Přečteno: 259 | Diskuse

Vlastimil Dorotík

Babiš nemůže stanout v čele státu, ještě nebyl v kriminále

Naše národní tradice velí, chceš-li být vladařem, na kterého se nezapomíná, musíš projít kriminálem. Jinak to asi nejde.

18.10.2017 v 9:44 | Karma článku: 16.09 | Přečteno: 379 | Diskuse
Počet článků 40 Celková karma 25.45 Průměrná čtenost 984

Jsem konzument informací a zjistil, že politika je ohebnou záležitostí a výklad událostí v sobě skrývá více pravd. Nu a já se chci zúčastnit a posuzovat pravdy jiných s tou svojí. Samozřejmě kodex slušnosti je pro mne určující.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.