Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pan Andrej Babiš - politik s odvahou

16. 02. 2017 12:44:40
Předmětem domácí politiky ve sdělovacích prostředcích se ústřední postavou sdělení a komentářů stává Andrej Babiš. Ten opravdu dal do pohybu proti němu vyhraněnou a v tomto případě sjednocenou politickou scénu. To tu ještě nebylo!

Musím uznat, že se "pere" v jemu nepřátelském prostředí až nadmíru dobře. Přeji mu úspěch do problémů jde odhodlaně sem tam se přeřekne nebo mírní některé své úřední kroky. To matadoři od svých "dětských" let v politice na sebereflexi již nehrají a nikdy se nemýlí!

Pana Babiše ministra financí České republiky abych začal oficiálním názvem velmi obdivuji a uznávám. Založil politické hnutí ANO 2012, že uspěje hned na první pokus možná nepočítal ale stalo se. Získat takové volební preference pro hnutí ANO a Pana Babiše co by lídra strany to je důvěru těch občanů, kteří hnutí volili ho svazovalo a nutilo k okamžitým činům. Co před volbami deklarovalo ANO se nedalo provést jinak než účastí ve vládě. Vznikla koalice ČSSD, KDU-ČSL, ANO nu a panu Babišovi připadlo kromě funkce místopředsedy vlády ČR ještě ministerstvo financí. A je třeba mu přiznat, že si vede velmi dobře až tak dobře, že je to ostatním dvěma koaličním stranám na obtíž! Peníze zdá se, že jsou téměř na všechno a před volbami hodlá ČSSD vsadit na "sociálno". Babiš potřebný již není - zdroje jsou! Rozhodně by si přály, aby pan Babiš z vlády odešel a nahradila ho do konce volebního nějaká jiná osoba. A tak se docílilo povědomí u veřejnosti, že takovéto výsledky dosažené ve finanční politice státu lze docílit i s jiným ministrem a náročnost předchozí práce pana Babiše by se rozplizla do všeobecnosti – sejde z očí sejde z mysli tak nějak.

Ale to zase neudělá pan Babiš nepoloží vládu prohloupil by a z vlády dobrovolně hnutí ANO zřejmě neodejde. A finance jsou již nastaveny tak, že úspěch do konce volebního období této vlády již nemůže nic ohrozit. Snad nějaký problém s financemi světového charakteru ale zatím se nic takového nerýsuje. Takže si zřejmě připíše na svůj osobní účet úspěšnosti nejenom jako významného podnikatele ale též jako ministra financí, který prokazatelně, no konečně, nastartoval hospodářský rozvoj České republiky. Jak deklaroval před vstupem do politiky o nutnosti dát veřejné finance do pořádku tak se i stalo! Zřejmě půjde o nejlepší hospodářské výsledky České republiky od jejího vzniku. Samozřejmě, že úplně nelze vést státní kasu, jako kasu firemní to byla jeho nadsázka stejně tak platí, že státní rozpočet není rodinný rozpočet, jak někdy v minulosti sdělil pan Kalousek. Takováto srovnání uplatnit nelze jsou to jenom takové nadhozy jako.

O jeho odvaze lze hovořit proto, že si pan Babiš musel být vědom nebo alespoň na to časem přijít, že bude a určitě v současnosti je “sazí” v oku jak jeho politickým partnerům v koalici tak veškeré opozici.

Myslím si, že jeho firmy, musí nutně být pod až nebývalou kontrolou veškerých vyhledávacích represívních složek zabývajících se hospodářskou kriminalitou. Ovšem píši o českém prostředí AGROGERT má firmy jak v Evropě tak třeba v Číně a každá země má svou legislativu! Tyto orgány kromě vlastní iniciativy, kterou lze pokládat za profesionální se standardními postupy, pokud nejsou přikazovány účelově často (na nějaký popud) jako nástroj "k znervóznění" konkrétní osoby je všechno v pořádku. Ovšem státní orgány potírající hospodářskou kriminalitu jistě dostávají další spoustu podnětů k prošetření hlavně anonymního charakteru. Anonym je výborná věc ( člověku schází jméno, tvář a adresa) obvykle řeší nějaký svůj mindrák - pomstu za něco, majetková závist člověka dokáže též rozhodit nebo podá nějaký jiný vymyšlený podnět k prošetření a to jenom z hecu aby "kalil vodu". Když se nic nenajde a z TV, rozhlasu, novin nic nepřijde, co by mu udělalo "radost" tak on - “muzikant” hnusná záležitost!!

Ale státní kontrolní a represivní orgány musí prošetřit každou stížnost nebo oznámení i anonymní. Představuji si AGROFERT a.s. s firmami v Česku jako pavučinu obsypanou pavouky vyhledávající svou kořist! Nějaké chyby v účetnictví nějaké ty "čachry" by se přece měly najít že? Tak velký konglomerát a nic? Takovéto orgány mají času dost. Kontrolující úředníci v současnosti již znalí ekonomických pojmů a transakcí (po revoluci scházeli tenkrát by byli brzdou privatizace)v počtu jednoho, dvou, tři a více sedí za stolem a fakturu za fakturou, dodací list, výdejní list, tržby, převody odvody do banky apod. srovnávají, posuzují, odškrtávají a posléze napíší zprávu. Od ní se odvíjejí další kroky! Všechno je v pořádku, ty, ty, ty, nebo trestní oznámení. Není to o tom, že by se snad pan Babiš obohacoval, na základě nějaké vědomé trestné činnosti. Nebyla by mu k ničemu miliarda tam miliarda sem. Ale svým příchodem do politiky se možná i sám "dostal " mohl žít i jiný život miliardář má na výběr různé vábničky světla ale již se stalo. Vybral si vysokou politiků lenost asi nebude jeho parketa.

Obchodně - dodavatelské vztahy v sobě zahrnují velké množství možností, ve kterých může dojít k nechtěné účetní chybě i v daňové oblasti. Vedoucí účetní kanceláře přehlédla novou, jednu z mnoha, vyhlášku. Jiný podnikatel - pokuta! U něj též pokuta a jako bonus pro ostatní politiky konečného dosažení jeho odchodu z politiky. Snad AROFERT a.s. má i svou vlastní "firemní kontrolu" ta by mohla a měla pohlídat činnost akciové společnosti v rámci zákonných ustanovení. O to se jistě pan Babiš snaží, ví co je v sázce.

Pan Babiš přece osobně neřídí každou firmu to dá rozum k tomu má zřejmě ve funkcích ředitelů pověřené osoby řízením jednotlivých firem. Měli by být velmi znalí podnikové ekonomiky a hlavně spolehliví - na chybu se čeká! Hurá našli jsme, našli, našli? Nu a jak víme když je něco nadhozeno že je sporné tak k rozvíření kampaně proti osobě která “překáží” to obvykle stačí. I když se následně ukáže, že všechno bylo v pořádku člověk je již “odvařen” s cejchem do politiky návrat nežádoucí!

Přátele v politice pan Babiš nemá ti tam ovšem nejsou pro žádného jenom se někteří tváří, že jsou někoho přátelé. V takových patrech se již přátelé ani nehledají, jsem si zcela jistý, že jakmile opustí své posty - šáteček! Víme však ze školy, že výjimky atd.. Nynější ministr financí to fakt nemá jednoduché - levicové, středové i pravicové politické spektrum jak to vnímám ho přímo nesnáší.

Je úspěšným k tomu miliardář a poctivý tomu máme věřit? Zbohatl někdo do pozice milionáře a miliardáře poctivým jednáním bez nutnosti podnikat ano i to je možné setrváváte li na medu vysoké politiky několik let. I když též k tomu je možné říci o "kabelku" se nežádá. Oni tedy vrcholní politici státu, mnozí z nich, též ztratili povědomí o běžném životě pouze pózují.

Ale strefují se do Babiše parádně. Hledají se usilovně slabiny pana Babiše, i když jednal v byznysu podle zákona, slyším o nějakém “morálním” pochybení když to u veřejného mínění nezabírá, vytáhne se “argument”, že miliardář nemůže mít sociální cítění? A proč by nemohl to je argument za "pětikačku" přece jako předseda vlády kdyby ve volbách ANO 2012 uspělo, má ministry i na tu sociální politiku. Levicové i pravicové vlády jsme již přece vyzkoušeli tak proč nedat šanci straně která není vyhraněna nalevo nebo napravo pouze sděluje do veřejného prostoru, že hodlá sloužit lidem. To by mohlo docela stačit ne? Nemusí se to též podařit na každou stranu nebo hnutí se „nabalují“ lidé, kteří až tak na občany nemyslí, chtějí pouze využít příležitost pro sebe. Ale s tím se nic moc dělat nedá to jsou rizika vrcholné politiky. Společnosti by mohlo i prospět si na chvíli od “čistých” oddechnout! Myslím si že bychom to mohli alespoň zkusit ty čtyři roky by se daly nějak vydržet ne?

Ty ataky na jeho osobu jsou fakt šílené. Jsou viditelné ze všech, stran kam se pohne tam hned padají otázky novinářů mající za cíl jeho osobu done hostovat. Příklad - sledoval jsem 12. února “Otázky” na ČT1 to nebyla politická relace ale inkviziční soud. Soudce plus prokurátor versus obžalovaný do další hodiny jsem již nešel! Ubohá stupidita o jednoho ve studiu více šlo by o dorážející smečku.

Není to o husitském Proti všem, jak zní název Jiráskova románu, ale všichni proti jednomu ovšem to platí pro politiky ne pro voliče ti to vnímají jinak. Zatím to veřejné průzkumy potvrzují.

Nu jestli ty brutální tlaky na svoji osobu pan Babiš vydrží a zůstane v čele ANO 2012 zúčastní se voleb a procentuálně je třeba vyhraje, půjde o jedince s fakt silnou nervovou kapacitou takový člověk funkci předsedy vlády zvládne hravě!

Autor: Ivo Hnilica | čtvrtek 16.2.2017 12:44 | karma článku: 29.18 | přečteno: 983x

Další články blogera

Ivo Hnilica

Projev prezidenta ČR Miloše Zemana v RE - odvaha pod palbou!

.obsahově asi téměř proti všem účastníkům v sále. Žádná "servilita" vůči Německu, Domu EU, USA. Panebože proti všem jako husité, ti představovali alespoň množství, tolik si na sebe naložit a opětně schytávat. Uznávám je to chlap!

11.10.2017 v 18:04 | Karma článku: 42.16 | Přečteno: 2696 | Diskuse

Ivo Hnilica

Předvolební debata v TV - zaujala mě otázka záboru Krymu.

Jeden z účastníků debaty, prosazoval svou pravdu o nelegálnosti tohoto počinu Ruska s plamenným pohledem v očích, jako kdysi bývaly plakáty s praporem a vykročením muže a ženy "vpřed". Chtělo by to trochu té objektivity pokusím se

5.10.2017 v 18:39 | Karma článku: 33.03 | Přečteno: 1087 | Diskuse

Ivo Hnilica

Španělské Katalánsko - co "nám" to dělá?

Sleduji zprávy z informačních médií, pročítám si články i zde v blogu a některé obsahově vyznívají i když ně ve slovech naplno Katalánce "bijte po hlavách" a doslova se tak při průběhu referenda stalo! Že nemají právo usilovat o s

4.10.2017 v 15:15 | Karma článku: 22.18 | Přečteno: 599 | Diskuse

Ivo Hnilica

Prezident ČR M. Zeman - osobnost s velkým začátečním písmenem O!

Rozhodně na něj neplatí taktika "vrtěti psem" a již vůbec ne se vyjadřovat "korektně"! Což v lidovém podání znamená být povolným a šlapat v předklonu "přidělenou" cestičku. Velvyslanec v USA pan Kmoníček se již vůbec nemusí namáha

21.9.2017 v 15:44 | Karma článku: 32.95 | Přečteno: 1816 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Marie Jandová

Rozkaz zní jasně: „Odstavit Babiše!“

To není rozkaz pro voliče, to bych si nedovolila, ale spíše vzkaz politikům stran, které se dostanou ve volbách do sněmovny a budou zúčastněni na koaličních jednáních o sestavení nové vlády.

18.10.2017 v 12:07 | Karma článku: 19.96 | Přečteno: 1047 | Diskuse

Adam Mikulášek

Babiš premiérem přechodné jednobarevné vlády po volbách? Něco podobného už tu jednou bylo.

Konkrétně po volbách 2006, kdy také Paroubkova vláda v demisi nevydržela až do koalice ODS, KDU-ČSL a Zelených. Mezi tím vládla bez důvěry sněmovny Klausem jmenovaná jednobarevná Topolánkova vláda.

18.10.2017 v 11:05 | Karma článku: 12.43 | Přečteno: 522 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Strach jako volební program

Opakuje se to stále a nejen u nás. Místo pozitivního programu se masám nejprve vyloží katastrofický scénář a poté nabídne spasitel s jednoduchým receptem. A stále to zabírá....

18.10.2017 v 10:48 | Karma článku: 13.87 | Přečteno: 231 | Diskuse

Pavel Pokorný

Státní zdravotní pojištění hradí jen některou léčbu...

V dnešní MF Dnes je velký článek, jak VZP odmítá uhradit pacientovi velmi drahou biologickou léčbu za měsíčně kolem 100 tisíc a odkazuje se na závaznou vyhlášku, podle které existuje levnější verze léčby chemoterapií.

18.10.2017 v 10:41 | Karma článku: 5.81 | Přečteno: 259 | Diskuse

Vlastimil Dorotík

Babiš nemůže stanout v čele státu, ještě nebyl v kriminále

Naše národní tradice velí, chceš-li být vladařem, na kterého se nezapomíná, musíš projít kriminálem. Jinak to asi nejde.

18.10.2017 v 9:44 | Karma článku: 16.09 | Přečteno: 379 | Diskuse
Počet článků 40 Celková karma 25.45 Průměrná čtenost 984

Jsem konzument informací a zjistil, že politika je ohebnou záležitostí a výklad událostí v sobě skrývá více pravd. Nu a já se chci zúčastnit a posuzovat pravdy jiných s tou svojí. Samozřejmě kodex slušnosti je pro mne určující.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.