Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pánové Štěch a Mládek - štouchli do "vosího" hnízda!

26. 06. 2017 12:26:34
"Žihadla na sebe nenechala čekat. Byli odvážní, ale dovolili si "moc" na vypořádání se s tímto problémem by muselo být "Sedm statečných"! Pořádně to ze všech možných politických stran schytali. Teď přijít s něčím takovým před volb

„Žihadla“ na sebe nenechala čekat. Byli odvážní, ale dovolili si „moc“ na vypořádání se s tímto problémem by muselo být „Sedm statečných“! Pořádně to od všemožných politických lídrů a mluvčích stran schytali. Pan Mládek použil drsnější slova to je fakt, ale obsah řečeného má pravdivé pozadí. Oba ví, o čem hovořili, pouze někteří politici s herecky hranými “ustaranými” tvářemi a též žurnalisté se smyslem pro dramatičnost jejich slova nafukují, mlží a mění v únik od podstaty problému. To jsou ti zloduši - ukazují, co nepřejí podnikatelům snad hrozí i zánik podnikatelským aktivitám?! Ješitnost obránců “pravé pravdy” se snaží hned v počátku zarazit jakýkoliv pokus o odborné posouzení a prozkoumání dané věci. O tom není pochyb.

Svůj původní článek jsem musel radikálně přepracovat! Ale až po odeznění z předních příček čtenosti, aby si kdo rozumí podnikové ekonomice obsah „vychutnali“. Nasekal jsem v něm mnoho rádoby termínů podnikové ekonomie, které byly platné v předchozím politickém systému, kde čistý zisk byl v ročních rozborech hospodaření tím, co představovalo úspěšnost vašeho vedení provozovny. Šlo o plánované hospodářství, kde veškerá čísla ekonomických pojmů byla podnikem provozovnám nastavena a bylo na vás jak si s nimi v daném období obchodně poradíte. Též to úplně jednoduché nebylo scházelo zboží teď je nabídka na trhu v přetlaku. Byl jsem svého času „socialistickým podnikatelem“ takže ano některé ekonomické pojmy ztratily na významu jiné pro činnost kapitalistického trhu získaly prvenství – daňová soustava! Při změně politického systému jsem si říkal jsem na to již jsem starý. Nu to byla moje nejhrubší chyba v životě, protože starý jsem až teď! Auto na leasing, pouze se požadovala přepážka oddělující sedadla od nákladového prostoru to byly začátky, ale nebudu se v tom hrabat. Ale aby podnikatel mohl provozovat firmu i tak musí buď sám, nebo za pomoci účetní vést dokladovou evidenci, aby k vyplnění formulářů daňových přiznání byla již čísla do řádků souhrnně připravena. Ovšem při některých podnikání bude asi stačit tahat doklady pro přiznání DPH z krabice od bot. Nu napráskal jsem hrubé chyby a za ně mi popravu někteří diskutujících „spočítali“ a bez nějaké daňové „úlevy“!

V současné době, a to byla moje fatální chyba, při psaní článku, že jsem si z internetu před tím, nestáhl daňové formuláře a neprostudoval si je! Nu k tomu říkám, že když jsem původní článek psal, bylo venku i v místnostech pro mě „velké horko“!

Přece jsem neměl psát o podnikatelských aktivitách o příjmech vydáních to jsou věci na jiné koleji, ale pouze o daňových odvodech, které platí řadový zaměstnanec a OSVČ. Když jsem si prostudoval daňový formulář tak daňových úlev mezi zaměstnancem a OVSČ je tam tolik, že se o tom běžnému zaměstnanci ani nemůže zdát. Ovšem ten pak musí i přemýšlet jako zaměstnanec má doposud všechno na „talíři“. Pracují li vedle sebe u stejného podnikatele a stejné práci zaměstnanec a OSVČ tak jeden je „čičmunda“ a druhý je podnikatel! Myslím si, že v podniku, který si vede dobře, by mohli být všichni zaměstnání tímto způsobem. Podnikatel zaměstnavatel by mnoho ušetřil na mzdových a sociálních odvodech a OSVČ při šikovném využití daňových úlev též nebude žít jako „sociálka“, když nebude chtít – já bych nechtěl.

Ani náhodou nelze přistoupit na to, že jde o chudáky a jistě přijde doba kdy, budou zákony pro tuto činnost upraveny a OSVČ budou pouze osoby, které opravdu na svůj živnostenský list podnikají a konají samostatné práce a služby, které do mozaiky pracovního trhu zapadají. Třeba právě zajištění účetních služeb pro jednotlivé podnikatelské subjekty, daňové poradenství, bytovou, zahradní architekturu a je jistě celá řada zaměstnání, při kterých není potřebně mít strojní vybavení, dílnu a podobně.

Jinak je to se švarcsystémem, přece je hloupost, aby jeden člověk jak jsem již popsal byl v zaměstnaneckém poměru a jiný pracoval na svůj živnostenský list. Ale bráněn bude tento systém zuby nehty, kdyby to všeobecně nefungovalo a mnohým nebyl takovýto stav prospěšným, tak by tento systém zašel na „úbytě“ sám! Zatím se tak neděje.

A pánové Štěch i Mládek, podnikání nebrzdí, pouze se snaží o vyřešení problému, na který poukázali a o kterém si myslí, že by bylo férové tu věc narovnat - nic víc v tom nevidím! Nu pořádně jsem článek z krátil někdy je i dobré příliš „nekecat“.

Autor: Ivo Hnilica | pondělí 26.6.2017 12:26 | karma článku: 16.98 | přečteno: 1108x

Další články blogera

Ivo Hnilica

Zbrojeni je to co svět potřebuje - míní Donald Trump

Vypadá to jako negativní požadavek, ale úplně tak to není. Má to i svá pozitiva. Odvětví zbrojního průmyslu je v prvé řadě velký možná až největší světový byznys a zaměstnává po světě obrovské počty lidí a to i přes automatizaci..

20.8.2017 v 18:20 | Karma článku: 10.51 | Přečteno: 269 | Diskuse

Ivo Hnilica

Demokracie - cesta vede kam? / " i s prioritní" zprávou a mým komentářem ke kauze Babiš /

Současná demokracie je jiná než ta polistopadová z roku 1989. Západní svět se též proměňuje snad kromě ....

12.8.2017 v 17:47 | Karma článku: 27.35 | Přečteno: 751 | Diskuse

Ivo Hnilica

ČSSD - všechno slíbíme jenom nás volte!

Jde o "holuba na střeše" sliby mají téměř socialistický nádech - zvýšíme, zlepšíme, postaráme se. Politická scéna potřebuje jako sůl obměnu tváří na některých dosavadních se již projevují známky z přepracování.

20.6.2017 v 13:48 | Karma článku: 25.76 | Přečteno: 794 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Beata Krusic

Jednotlivosti, fascinující až do krajnosti- II.

Jen krátce navážu na svůj včerejší blog- v souvislosti s lidskou řeči, zvukem, jazykem. Včera jsem mimo jiné uváděla v blogu své okouzlení moravským přízvukem v našem jazyce.

23.8.2017 v 8:34 | Karma článku: 3.51 | Přečteno: 131 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Barbarství

Co všechno se musí stát, aby se státnici civilizovaného světa začali chovat a jednat civilizovaně, když to barbarství ohrožuje naše společné lidské bohatství

23.8.2017 v 8:05 | Karma článku: 17.76 | Přečteno: 421 | Diskuse

Martin Braun

Na okraj papežovy iniciativy

Rozruch vyvolala iniciativa Papeže, o které v pondělí informoval Vatikán. Vyrojilo se kolem ní spousta spekulací a poměrně logicky vyvolává zděšení.

23.8.2017 v 8:00 | Karma článku: 24.05 | Přečteno: 865 | Diskuse

Vladimír Zeman

A ještě jedna o dotacích.

Jak jsou dotace z evropských strukturálních fondů pro malé a střední podnikatele, do 50 milionů základního jmění, ošidné, vidíme na kauze Čapí hnízdo. A přitom nebylo konáno nic proti ničemu.

23.8.2017 v 7:31 | Karma článku: 16.34 | Přečteno: 293 | Diskuse

Michael Pálka

Kdyby se hloupost mohla vznášet....

populární věta Dr.Strossmayera v podání Miloše Kopeckého.Jan Werich to vyjádřil jinak:"Kde blb, tam nebezpečno."

23.8.2017 v 3:33 | Karma článku: 16.39 | Přečteno: 600 | Diskuse
Počet článků 31 Celková karma 20.15 Průměrná čtenost 924

Jsem konzument informací a zjistil, že politika je ohebnou záležitostí a výklad událostí v sobě skrývá více pravd. Nu a já se chci zúčastnit a posuzovat pravdy jiných s tou svojí. Samozřejmě kodex slušnosti je pro mne určující.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.