Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Politické strany ztrácejí - hnutí ANO 2011 získává!

18. 05. 2017 10:49:53
- popřípadě jako vládní činitel, nic jiného ani nezkusil ten může být neustále vysmátý nikdy o žádné “nervy” z něčeho nešlo! Tito lidé zůstanou vysmátí vždy!To je ten rozdíl podnikatel - nebo manažer při neúspěchu benefity nezíská

Po revoluci 1989 se obnovující a nově vzniklé politické strany ještě měly svůj význam a “glanc”. Občané hledali a nacházeli svou stranickou příslušnost, kromě studentů ti to mají jinak, podle svého sociálního začlenění, každý si ho určuje sám, a ztotožňovali se s programem té které politické strany, o které si mysleli, že jim má co nabídnout. Kromě stran typu Zelení ty pokládám za zájmová sdružení – zahrádkáři, rybáři, včelaři ti všichni mají starost o přírodu a volí je občané, které spojuje určitý zájem o něco ne to „sociálno“. Každý občan měl v průběhu doby možnost své volební sympatie měnit. Opustil třeba zaměstnanecký stav a sám se stal podnikatelem tak jeho „sociálno” se změnilo a z voliče ČSSD se stal volič ODS případně TOP9. Vítězství a volební prohry svých stran bral každý já též jako výsledek demokratického volebního principu.

Ale v současnosti se to poraženým ve volbách vůbec nelíbí. Protestují a takové protesty bývají předzvěstí politických změn. Ale návrat komunismu nehrozí s tím lidé definitivně skoncovali!

Tak to chvíli po revoluci i fungovalo, než došlo k nadbytečnému množství v nabídce politických stran. Následně jejich dělení na“ pravé, pravější“, „středové, středovější“ a obsahovým prolínáním programů se všechno jaksi mění. A přitom programy stran již nemají co nabídnout, ale také je pravdou, že je málokdo čte! Protože všechno zde již bylo deklarativně řečeno - chceme poskytnout občanům důstojný život, zlepšit životní prostředí, bojovat proti korupci, vylepšíme zdravotnictví, školství, budeme prosazovat nízké daňového zatížení občanů, “med a strdí”!

A nové strany s podivnými názvy to všechno zamýšlí dělat “lépe” než strany, které to dělaly doposud! “Tak tudle nudle a dlouhý nos”! Pouze různí fiškusové přišli na to, že nejlépe je se živit politikou, nějaká procenta hlasů obdrží a zakladatelé strany, alespoň někteří se stanou profesionálními politiky. Společnosti nic nepřinesou, nemají totiž co přinést snad pouze své kecy jinak nic - “Tondo pojď, zajdeme si zatím do kantýny na kafé”. Ale také “zavedené strany” jsou již programově vyčpělé a ztrácejí svůj význam voliči je opouštějí a to vedoucí funkcionáře a lídry stran dost znervózňuje! Také KSČM by měla přehodnotit své priority a nebýt tak křečovitá, jak říkám, podnikatelský magnát již od revoluce není nepřítel lidu!

A najednou přijde do politiky miliardář a sděluje veřejnosti. Stát musí napřed, aby se lidem žilo lépe, se zasadit o příjmovou stránku státní kasy a provede to!! Následně získané prostředky rozděluje tak, aby umožňovaly další investiční rozvoj státu. Něco na způsob rozvoje firmy, ale státní rozpočet není firemním ale ani rodinným rozpočtem! Na vlně příjmů státu se veze ČSSD ta "najednou" může "rozdávat" na všechny strany. Byl to ministr financí pan Babiš, které takovéto možnosti vytvořil. Podnikatelský svět - všichni stejná pravidla a přesto se do něho opírají ze všech stran, pouze benefity z jeho práce zůstávají skutečností - a závist ministrů financí předchozích vlád.

Pak když stát má prostředky jsou na řadě zvyšování platů úředníků státní správy, policie, armády, soudnictví a všech dalších nevýrobních činností. Následují sociální oblasti, zdravotnictví, důchody, sociální dávky a konkrétní pomoc potřebným. Na takovou docela obyčejnou věc napřed finanční prostředky a pak naplňování funkčnosti státu, doposud politici nepřišli pouze se kecalo, že by bylo nutné. .... Až pan Babiš jednal a konal ve prospěch státu! Jiní vybírali 30Kč a zvedali důchody cca o 45Kč měsíčně.

Teď zase mají “zavedené strany i neziskové organizace - to je kategorie? Obavy o demokracii kdyby to šlo tak sem umístím smajlíka, oni to snad myslí vážně! Demonstranti Babiše do koše včetně prezidenta Zemana, budou zřejmě na podzim a po novém roce zklamáni! Demonstrace i třeba s početnou účastí s halekáním a písničkou “Není nutno. ...” přece jenom to nejsou volby, ale zábava to je jinak by to byla ta pověstná nuda. Ta přejde, až na Hradě vystřídá “zemitého” prezidenta “papoušek”.

A jsem opět u meritu věci, který zřejmě sleduje pan Babiš zaměstnanec by si měl svou prací vydělat tolik, aby si mohl svůj život a své rodiny neustále vylepšovat. Žít moderní život postavit dům nebo si koupit byt, nové auto, dostupnou dovolenou a podobně. Německo je příkladem. K tomu nejsou politické strany, jak se ukazuje potřebné. Stačí, aby stát řídili rozumní a schopní lidé, ti však nejsou vidět, méně schopní je překřičí, zastiňují.

Tak jako političtí “matadoři“ vyhrabávají něco, neví se přesně co, ale na něco by se přijít mělo!! A když nic tak “sorry” a jmenovitý kopanec někam ne? Na ANO 2011, ale hlavně na pana Babiše, je vyvíjen obrovský nátlak, aby politiku opustil! Pan Babiš opouští ministerský post ale politiku jak doufám ne tu výhru má před sebou! Nu jestli to jeho zdraví vydrží, docela o tom pochybuji! Takovéto úporné a měsíce trvající podrazácké tlaky se psychicky snad ani vydržet nedají! Zvládnou to pouze nadmíru psychicky silní jedinci, když tlaky ustojí a ANO vyhraje podzimní volby tak smekám! To musí být něco nadávek na jeho adresu, kdyby se daly zvážit tak tuny!

Kdo se doposud pohyboval pouze ve svých stranických sekretariátech, nebo na půdě sněmovny, senátu, popřípadě jako vládní činitel, nic jiného ani nezkusil ten může být vysmátý nikdy o žádné “nervy” z něčeho nešlo! Tito lidé zůstanou vysmátí vždy, i když je voliči nezvolí do vládních funkcí, zůstanou stále v poslaneckých a senátorských křeslech. To je jediná chyba demokracie, když to jde a volič odevzdá svůj hlas tak získá doživotní volitelnost. Ovšem takoví lidé již nemají, co nabídnout již též všechno řekli! Ale ve volbách jsou včele kandidátek i při volebním propadu přední příčky na volebních lístcích zaručují držení i nadále lukrativních míst! Jako za “starých” časů – po desetiletí! To je ten rozdíl oproti opravdové práci ať v podnikání či manažerského místa tam neúspěch, žádné benefity nepřináší!

Nový vítr do následných politických dějů, může přinést pouze hnutí ANO 2011 s panem Babišem v čele, přeji mu zdraví!!!

Autor: Ivo Hnilica | čtvrtek 18.5.2017 10:49 | karma článku: 29.53 | přečteno: 802x

Další články blogera

Ivo Hnilica

Pánové Štěch a Mládek - štouchli do "vosího" hnízda!

"Žihadla na sebe nenechala čekat. Byli odvážní, ale dovolili si "moc" na vypořádání se s tímto problémem by muselo být "Sedm statečných"! Pořádně to ze všech možných politických stran schytali. Teď přijít s něčím takovým před volb

26.6.2017 v 12:26 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Ivo Hnilica

ČSSD - všechno slíbíme jenom nás volte!

Jde o "holuba na střeše" sliby mají téměř socialistický nádech - zvýšíme, zlepšíme, postaráme se. Politická scéna potřebuje jako sůl obměnu tváří na některých dosavadních se již projevují známky z přepracování.

20.6.2017 v 13:48 | Karma článku: 24.00 | Přečteno: 766 | Diskuse

Ivo Hnilica

Odposlechy - bulvár vstoupil do soudních síní?

Jeden soud vynesl verdikt, že odposlechy byly nezákonné a druhý vyšší naopak verdikt, že byly zákonné! To jako co, že soud nižší instance a konkrétní soudci se dopracovali k chybnému výkladu v postupu, zda povolit či zakázat .....

7.6.2017 v 17:58 | Karma článku: 19.02 | Přečteno: 776 | Diskuse

Ivo Hnilica

Předčasné Novoroční přání - "politiku bez Babiše a Zemana"

Lidé až tak neregistrují, co bylo nebo nebylo splněno z volebního programu vlády, ale vnímají osobnosti, které předkládají své vize v předpokladu na důstojný život většinové společnosti těch co chtějí pracovat a ze své práce mít

28.5.2017 v 14:22 | Karma článku: 19.51 | Přečteno: 628 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ivo Hnilica

Pánové Štěch a Mládek - štouchli do "vosího" hnízda!

"Žihadla na sebe nenechala čekat. Byli odvážní, ale dovolili si "moc" na vypořádání se s tímto problémem by muselo být "Sedm statečných"! Pořádně to ze všech možných politických stran schytali. Teď přijít s něčím takovým před volb

26.6.2017 v 12:26 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Adam Mikulášek

Antizemanovský hyenizmus už překračuje všechny meze!

V poslední době se objevilo tolik hnusných článků ohledně prezidentova zdraví, napřed, že by měl jít do invalidního důchodu, včera už dokonce, že „učurává“..., zkrátka naši „obránci demokracie“ jdou přes mrtvoly!

26.6.2017 v 12:10 | Karma článku: 14.73 | Přečteno: 88 | Diskuse

Alois Sečkár

Odmítnutí kvót je otázka principu

„Děti, jsou tři způsoby, jak si počínat. Dobře, špatně a po lidovecku.“ „Není to taky špatně?“ „Jo, ale rychlejc...“

26.6.2017 v 11:50 | Karma článku: 19.44 | Přečteno: 272 | Diskuse

Jan Dvořák

Podívejte se do hlavy šéfovi ANO, je to snílek

Do hlavy nikomu nevidíme, pokud si nevyděláváme neurochirurgií – ovšem ani při takovém pohledu bychom netušili, jaké myšlenky se nositeli hlavy uvnitř ní „melou.“

26.6.2017 v 11:33 | Karma článku: 7.92 | Přečteno: 224 | Diskuse

Karel Medulán

Stoneuv strýček Putin

Svět podle Putina” oskarového režiséra Olivera Stonea plní svůj účel. Přesně demaskuje, kdo na jaké straně barikády stojí, jakou propagandu poslouchá a čemu věří.

26.6.2017 v 9:31 | Karma článku: 24.45 | Přečteno: 528 | Diskuse
Počet článků 29 Celková karma 24.67 Průměrná čtenost 905

Jsem konzument informací a zjistil, že politika je ohebnou záležitostí a výklad událostí v sobě skrývá více pravd. Nu a já se chci zúčastnit a posuzovat pravdy jiných s tou svojí. Samozřejmě kodex slušnosti je pro mne určující.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.