Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Atomové zbraně - Severní Korea a Irán je chtějí též!

16. 05. 2017 18:06:16
Jde o "draka" ohně a zkázy nebývalého rozsahu "uvězněného" pod "palcem" - v kufříku! Zatím jsou v držení VIP clubu těchto států ....některé nové jednají na vlastní "pěsť". Nebezpečí v tom je to popřít nelze, ale ať je vlastní ...

Jde o „draka“ ohně a zkázy nebývalého rozsahu „uvězněného“ pod „palcem“ – v kufříku! Zatím jsou v držení VIP clubu těchto států USA, Ruska, Velké Británie, Francie, Číny, Indie, Pákistánu, Izraele – se neví? Totální utajení dokáže pouze Izrael. Státy, které jsem jmenoval v názvu článku, nechrání žádný “deštník „vojenského uskupení, jednají tedy na vlastni “pěst”. Nebezpečí v tom je to popřít nelze, ale atomové zbraně jsou světu nebezpečné ať je vlastní kdokoliv!

Hovoří se o atomových, ale významově jde v souhrnu o arzenál jaderných zbraní. Za studené války, bylo o vývoji, pokusech a sortimentu, napsáno, řečeno, zobrazeno filmem, TV mnohem více jako v současnosti. Kromě atomových bomb se hovořilo o vodíkových a také byla dosti obšírná zmínka o neutronových, myslím, že ji vymyslel též jako první Američan.

Něco na principu mikrovlnné trouby. Vědec to popisoval v TV tak, že „posvítíme“ nad letadlovou lodí (územím) a loď nadále pluje jako „bludný holanďan“ tedy, že ji již nemá kdo řídit i když zůstane zcela zachována. Tenkrát brzy po válce to “bouchalo” po Zeměkouli všude tam, kde se našlo místo vzdálenější od pobytu lidí a kde to nešlo „některé ostrovy“ v Tichomoří, byli lidé přestěhováni, ale pokusy probíhaly ve velkém a intenzivně také nad zemí a pod zemí takové jsou již zkoušky jaderných zbraní. Musí projít kromě laboratorních testů vším “možným”.

Nu a pak si „Atomový club“ sám od sebe řekl, jakmile bylo “dozkoušeno” a dost!! Dále se po světě s ”posvěcením” Spojených národů atomové zbraně šířit nebudou! Je to farizejství na druhou, třetí, .....nebo já, ty, on ano vy již ne!

Alfréd Nobel si to též představoval jinak, myslel si, že když zvládl výrobu dynamitu v roce 1866, který předčil svou ničivou destrukční silou násobně střelný prach,(který svým patentem z roku 1887učinil bezdýmovým), že odradí války chtivé protivníky, možností vzájemného vyhlazení svých armád a že války ustanou. V tomto se zmýlil opravdu ničivé války měly teprve přijít! Ovšem jeho odkaz v udílení Nobelových cen za výsledky vědy, lékařství, mírových aktivit, literaturu a dalších oborů všechny války zatím přečkal a těch od jeho skonu v prosinci 1896 panečku něco bylo! Ale princip odstrašení nepřítele brutální silou jak předpokládám, že bylo jeho úmyslem, se nyní za použití jaderných zbraní dočkal svého uplatnění. Ta jeho teorie, přece jenom byla potvrzena, alespoň za studené války.

Ale tak to přece jenom v historii lidstva nikdy nefungovalo! To, že některé země získají nad jinými státy vojensky trvalou výhodu. To platí pouze po určitý čas. V případě poválečné moderní doby ne každá země disponovala nadbytečnými penězi, nejmodernějším vybavením výzkumných pracovišť a též vědci, kteří by již tenkrát disponovali teoretickými znalostmi na takové výši, kterou bylo nutné si osvojit před pokusem sestrojit atomovou bombu! Stejně tak země musí disponovat vysokou úrovní zpracovatelského průmyslu, strojírenské výroby a v současnosti i kybernetickými znalostmi, jež jsou součástí jak výroby jaderných zbraní, tak nosných prostředků to je mezikontinentálních raket.

Tak i pro tyto země v současných podmínkách přece jenom přichází doba, kdy všechno potřebné již shromáždily a snaží se dohnat ty země, které tyto válečné a protivníka zastrašující prostředky již vlastní! Nesdílím tézi o vyvolených “ochranářích” světa.

Jakou práci muselo a musí dát miniaturizace atomových náloží jsou přece i v dělostřeleckých nábojích - vím z nějakého cvičení “záložáků” již tenkrát. Je toho opravdu mnoho, co musí státy, které se pustí do vlastní výroby těchto zbraní zvládnout, ale také při realizaci projektů „atomových zbraní“ a raketových systémů je odvozeno mnoho jiných technologií, které lze využít ve velké míře pro mírové účely. Je to přesně řečeno i zobrazeno Werichovým dvoudílným filmem Císařův pekař a Pekařův císař. I v tomto případě platí přísloví „ všechno zlé je pro něco dobré“.

Vývoj totiž nejde zastavit, zbrzdit to ano, ale pouze na nějaký čas. Nemusí se nám to ani za „mák“ líbit, ale jsem přesvědčen o tom, že stát, který míní jadernou technologii ovládnout svým vlastním přičiněním a získat status jaderného státu ho získá a to za každou cenu. A zemí vlastnící tyto “příliš brutální zbraně” bude přibývat a „Atomový club“ se rozroste třeba o Japonsko, jak zmínil prezident USA Trump i o Jižní Koreu a podobně!

Jde totiž o prestižní záležitost současné civilizace! Jde o super vědu a tvořivý um státu, není lehké se k tomu dopracovat! Příměr. I starověké kmeny, které zvládly technologii výroby železa by si zřejmě přály, aby ostatním kmenům zůstaly zbraně bronzové a ještě lépe kamenné, myslím kmeny starého kontinentu. Americké kontinentální území zůstalo, až do příchodu Evropanů bez železa, ale stříbro i zlato těžit i zpracovávat domorodci dovedli! Palba z děl a železné zbraně udělaly své! Španělé si tam poté „otevřeli“ své doly zprvu stačilo pouze již hotové výrobky z těchto kovů tavit a přepravovat do Evropy. To jenom mimochodem.

Spojené státy s indiány též nevedly boje na rovnocenné úrovni. čelit lidskému dobře “vybavenému přívalu „domorodé kmeny neměly šanci. Zase je to o zbraních, beze zbraní by snad ani k vývoji lidského pokolení nedošlo. Co ale museli vytrpět obyčejní lidé, otroci, nevolníci, poddaní, civilní obyvatelstvo, vojáci o tom se píše málo, ale o vítězných generálech, panovnících se dochovalo mnoho i z raného starověku. Ale dějiny v literatuře faktů se čtou docela dobře to zase jo!

Nestraním Severní Koreji to v žádném případě, pokládám ji za politický skanzen, do kterého se sama vůči okolnímu světu uzavřela. Je to divný politický systém, který nenašel pro sebe nějakou cestu, když takovéto možnosti byly v příhodný historický čas poskytovány. Tamní obyvatelé o mnoho přichází, neví, jak se žije v moderním světě snad se to někdy též změní jak se to stalo s Německem.

Nebo jako se to podařilo ČLR ta se otevřela světu a je mezinárodním společenstvím, přes úlitby promluv politiků pro svoje publikum při setkávání na nejvyšších úrovních o lidských právech, si své místo na „slunci“ ve výrobním a ekonomickém světě i svou politikou neúprosně získává!

Schéma pojetí euroatlantické demokracie, jak jsme se mohli přesvědčit na Středním východě vyvážet nelze! K tomu si musí každý stát dospět sám, našim příkladem, byla doba 1. republiky, kde se Československo prokousávalo kapitalistickým politickým systémem. Takže přechod od socialismu zpět ke kapitalismu, nedělal potíže.

Ale zpět ke KLDR ta když se nepodřídí sankcím, ať je vyhlásí kdokoliv a bude v testech pokračovat tak přijde na řadu co?? A když tak ..... poté všechno skončí a svět půjde dál, jako že se nic nestalo? No to si nemyslím ani chvíli! Zřejmě bude muset být Severní Korea přece jenom přijata do seznamu zemí příslušníků „Atomového clubu“ toho hodlá tento stát zřejmě docílit.

A je pak také možné, že se žádná „šílenost“ ve světě nestane i v takovýto vývojový směr lze doufat. A jak jsem již napsal po nějakém čase se k rozvinuté jaderné technologii dostane též Irán, možná že je na půli cesty tak to někdy jistě dokončí. Jak jsem řekl, nemusí být a doufám, že nebudou tyto zbraně již nikdy použity, jak o totální zkáze varují města Hirošima a Nagasaki v Japonsku!!

Ale v současnosti jde, o prestižní záležitost ve zvládnutí takovýchto náročných technologických projektů, jakou představují jaderné zbraně. Ale též raketové nosiče,“ černé a černější“ letouny, radary, rakety a spoustu „neviditelných nebezpečných věci“ že pro státy, které ještě nedosáhly na takové technologické a výrobní stupně jako velmoci a státy, které to již zvládly, že to pro ně představuje zřejmě velké výzvy! Asi ve znění “To” musíme mít též! Výzvy jsou to, co lidi táhne do nekonečného vesmíru do hlubin oceánů, všechna předchozí staletí měli lidé vždy nějakou výzvu před sebou. Budoucnost světa však vidím stále optimisticky apokalypsa nenastane. Rozum na světě zůstane!

Samozřejmě, že tenkrát jako dnes ne každý člověk má schopnosti poprat se s velkou výzvou, docela složitě se někdy člověk „pachtí“ s tou svou malou docela malinkatou!

Jsou to moje myšlenky, které jsem si napsal do blogu – nic víc.

Autor: Ivo Hnilica | úterý 16.5.2017 18:06 | karma článku: 12.13 | přečteno: 293x

Další články blogera

Ivo Hnilica

Zbrojeni je to co svět potřebuje - míní Donald Trump

Vypadá to jako negativní požadavek, ale úplně tak to není. Má to i svá pozitiva. Odvětví zbrojního průmyslu je v prvé řadě velký možná až největší světový byznys a zaměstnává po světě obrovské počty lidí a to i přes automatizaci..

20.8.2017 v 18:20 | Karma článku: 10.51 | Přečteno: 269 | Diskuse

Ivo Hnilica

Demokracie - cesta vede kam? / " i s prioritní" zprávou a mým komentářem ke kauze Babiš /

Současná demokracie je jiná než ta polistopadová z roku 1989. Západní svět se též proměňuje snad kromě ....

12.8.2017 v 17:47 | Karma článku: 27.35 | Přečteno: 751 | Diskuse

Ivo Hnilica

Pánové Štěch a Mládek - štouchli do "vosího" hnízda!

"Žihadla na sebe nenechala čekat. Byli odvážní, ale dovolili si "moc" na vypořádání se s tímto problémem by muselo být "Sedm statečných"! Pořádně to ze všech možných politických stran schytali. Teď přijít s něčím takovým před volb

26.6.2017 v 12:26 | Karma článku: 16.98 | Přečteno: 1108 | Diskuse

Ivo Hnilica

ČSSD - všechno slíbíme jenom nás volte!

Jde o "holuba na střeše" sliby mají téměř socialistický nádech - zvýšíme, zlepšíme, postaráme se. Politická scéna potřebuje jako sůl obměnu tváří na některých dosavadních se již projevují známky z přepracování.

20.6.2017 v 13:48 | Karma článku: 25.76 | Přečteno: 794 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Beata Krusic

Jednotlivosti, fascinující až do krajnosti- II.

Jen krátce navážu na svůj včerejší blog- v souvislosti s lidskou řeči, zvukem, jazykem. Včera jsem mimo jiné uváděla v blogu své okouzlení moravským přízvukem v našem jazyce.

23.8.2017 v 8:34 | Karma článku: 3.51 | Přečteno: 131 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Barbarství

Co všechno se musí stát, aby se státnici civilizovaného světa začali chovat a jednat civilizovaně, když to barbarství ohrožuje naše společné lidské bohatství

23.8.2017 v 8:05 | Karma článku: 17.76 | Přečteno: 421 | Diskuse

Martin Braun

Na okraj papežovy iniciativy

Rozruch vyvolala iniciativa Papeže, o které v pondělí informoval Vatikán. Vyrojilo se kolem ní spousta spekulací a poměrně logicky vyvolává zděšení.

23.8.2017 v 8:00 | Karma článku: 24.05 | Přečteno: 865 | Diskuse

Vladimír Zeman

A ještě jedna o dotacích.

Jak jsou dotace z evropských strukturálních fondů pro malé a střední podnikatele, do 50 milionů základního jmění, ošidné, vidíme na kauze Čapí hnízdo. A přitom nebylo konáno nic proti ničemu.

23.8.2017 v 7:31 | Karma článku: 16.34 | Přečteno: 293 | Diskuse

Michael Pálka

Kdyby se hloupost mohla vznášet....

populární věta Dr.Strossmayera v podání Miloše Kopeckého.Jan Werich to vyjádřil jinak:"Kde blb, tam nebezpečno."

23.8.2017 v 3:33 | Karma článku: 16.39 | Přečteno: 600 | Diskuse
Počet článků 31 Celková karma 20.15 Průměrná čtenost 924

Jsem konzument informací a zjistil, že politika je ohebnou záležitostí a výklad událostí v sobě skrývá více pravd. Nu a já se chci zúčastnit a posuzovat pravdy jiných s tou svojí. Samozřejmě kodex slušnosti je pro mne určující.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.