Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podzimní volby - ANO 2012 ukazuje, že na výhru má!

19. 03. 2017 12:01:11
Útoky, které jsou ve sněmovně a sdělovacími prostředky proti panu Babišovi vedeny, musí každý soudný člověk vyhodnotit, že jsou účelové mající za úkol škodit a umenšovat jeho vliv na tvorbu veřejného mínění.

Útoky na pana Babiše jsou fakt brutální. Všechny koaliční i opoziční strany včetně sdělovacích prostředků mají přání pana Babiše z politiky odstranit. Věřím, že největší zájem má pan Kalousek a to proto, že byl jako bývalý ministr financí z hlediska výkonu funkce Babišem převálcován. Vychází z tohoto vzájemného klání, jako naprostý neuměl! Když byl pan Kalousek ministrem financí scházely mu nápady a kdo je nemá jaksi vrozené tak na nic také nepřijde. Nezbylo mu tedy nic jiného než použít jednoduché řešení a je dost známé jaké. Nápady řešení problémů se prostě naučit nedají!

Úspěch panu Babišovi ve vedení státních financí mu docela lidsky závidí, má to tak dáno každý člověk když je nahrazen v jakékoliv vedoucí funkci schopnějším! Je fakt těžké přiznat si osobní neúspěch a k tomu všemu sledovat jak jinému vše běží jako na drátku. To je pak fakt k vzteku to dá rozum. Máváním „korunovými dluhopisy“ a vyzývat k různých kontrolám firemního účetnictví AGROGERTu s nimiž přišel pan Kalousek je odváděním pozornosti od podstaty věci. Kontroly stejně probíhají i bez pobízení.

Chybu v zákoně „přehlédl“ a nepromyslel jeho použití pan Kalousek pan Babiš mohl přece využít nabízenou příležitost jako ostatní tenkrát ještě jako podnikatel nezúčastněný v politice. A nic protizákonného tedy nečinil. Odpovědnost za špatně vypracovaný zákon nese přece pan Kalousek, kdyby ovšem platilo padni komu padni! Jak jsem uvedl pan Kalousek neuměl předvídat a proto má ten jeho zákon tak zásadní chybu! Dnes pouze pózuje je neuvěřitelné, jak se dovede vykroutit ze zodpovědnosti a sdělovací prostředky mu ještě tleskají. Útoky, které jsou ve sněmovně a sdělovacími prostředky proti panu Babišovi vedeny, musí každý soudný člověk vyhodnotit, že jsou to účelové ataky mající za úkol škodit a umenšovat jeho vliv na tvorbu veřejného mínění. O tom to celé je!

Koaliční partneři hnutí ANO to jsou ČSSD a KDU-ČSL můžou přicházet a také přicházejí s nabídkami různých sociálních služeb a platových zaměstnaneckých navýšení ano to můžou. Pan ministr financí Babiš svou cílevědomou aktivní politikou při vedení státních financí, umožnil ČSSD přicházet s těmito volebními nabídkami. Ovšem „sociálno“ není všelékem také maminky s dětmi někdy nemají čas se voleb zúčastnit a ne každá maminka a rovněž tak ne každý důchodce potřebuje podporu „sociálna“. Již dávno neplatí socialistický princip -že jsme na tom všichni stejně ty doby vzal čas!

Ne dávky a podpory ale vyšší výkon výrobního a ekonomického soustrojí státu má tu sílu povznášet celkovou životní úroveň společnosti výše. Lidé si jsou toho vědomi možná to i cítí, kam směřuje politika pana Babiše a celého hnutí ANO 2012 aniž by nějak výrazně deklarovala svůj program. S tím možná ještě hnutí ANO přijde, ale jejich programem je jak to vnímám co nejvíce podpořit investiční politikou dynamický rozvoj průmyslu, stavebnictví a další odvětví. Je to o zaměstnanosti mít možnost jako jednotlivec si najít podle svého vzdělání a svých schopností přiměřenou práci. Od toho pak je odvozena firemní mzdová politika a navyšování mezd když firmy prosperují. Přece většinu společnosti tvoří zaměstnanci pracující za mzdy a vydělat si chce snad každý ne? Mně pan Babiš trochu připomíná „zlínský případ“ Tomáše Bati říkám trochu. Pak je zde sociální politika – zdravotnictví, důchody, pomoc potřebným, ale všechno v nějaké smysluplné míře, která zamezí zneužívání v čerpání těchto prostředků. Sociální „dary“ asi nebudou tou cestou, která rozhodne o vítězství v podzimních parlamentních volbách.

ANO 2012 se svou nekonformní politikou velmi narušuje myšlenkovou produkci zavedených stran a ohrožuje „teplé“ a výnosné židle politiků, kteří na nich sedí již dlouhá léta. Nu a hlavně by jim chybět ten řečnický stolek s mikrofonem to je zdá se ta pravá „droga“. Sdělovat své názory do veřejného prostoru, i když někdy jde o pavlačové řeči, scházely by pochvaly a poklepávání po ramenou od „kamarádů“ za perfektní projev proti někomu, posezení „v kavárně“ to by představovalo určitou ztrátu pocitu privilegia a osobní " důležitosti. A to žádný s dlouho setrvávajících politiků na politické scéně nechce připustit. O získání lukrativních pracovních míst mimo sněmovnu bych starost u těchto lidí neměl přece jenom jsou k dispozici různé poradenské služby, předsednictva akciovek a mnoho jiných příležitostí v nabídce od lidí, které potkali cestou a dlouhým setrváním v nejvyšších patrech politiky. A něco mají snad i našetřeno ne?

Nu a nějaké procento voličů cítí, že by i v tomto ohledu bylo žádoucí obměnit politickou scénu zase po nějaký čas jinými lidmi i z nových politických stran a hnutí. Volby so sněmovny probíhají co čtyři roky tak jaképak strachy.

Někteří politici přicházejí nebo již dlouho udržují ve svých projevech povědomí, nedávno pan Gazdík v Otázkách V. Moravce, určené veřejnosti o nějakém ohrožení demokracie. Především že nás ohrožuje Rusko, ale v tuto chvíli tento vědomě šířený propagandistický názor ustoupil a jeho místo převzala starost o nebezpečnosti politiky jednoho muže jehož jméno je Babiš. Vykukuje snad odněkud nový Hitler, Stalin, Gottwald? Je to neuvěřitelné politická levice, pravice i střed se vymezuje proti němu a hnutí ANO. Tak to vlastně znamená, že na pana Babiše reaguje veřejnost, jak ukazují preference k nelibosti některých stran správně a má vlastně pravdu v tom čeho se „zavedení“ politici bojí! Přiznat si, že nejde až tak o řízení státu ale obhajobu svých lukrativních míst.

Ztráta demokracie „proboha“ vždyť si uvědomme, že v Česku a Slovensku předtím v Československu se nikdy neudálo nic, aniž by tomu nepředcházely události přinejmenším evropského ale spíše světového významu! Samostatnost Československa by nebyla možná bez válečného konfliktu, jaký představovala 1. světová válka. Zařazení poválečného Československa po 2. světové válce do sféry vlivu Sovětského svazu bylo též důsledkem poválečného uspořádání, o které rozhodly vítězné mocnosti. Tak jako o vzniku a uspořádání států po Velké válce. Ano prezident Masaryk s jeho spolupracovníky se přičinili o vznik republiky, ale muselo přijít to pravé dějinné údobí. To přišlo a oni reagovali, nesnižuji tím jejich výkon a význam jejich počínání.

A že se všechny státy východního bloku v roce 1989 vymanily z područí Sovětského svazu a přestaly být socialistickými zeměmi s komunistickým vedením přece nebylo úspěchem disidentského působení to tedy ne! I když jako jednotlivcům protikomunistického odboje odvaha nechyběla a byli za své názory i vězněni. Ale přece jenom kdyby nedošlo k vnitřnímu pádu impéria Sovětského svazu tak by ještě asi nějaký čas trvalo než by přišel příhodný historický okamžik k uskutečnění takovéto zásadní geopolitické změny! Ale přišel by určitě, proč to jsem již popsal v předchozích článcích. Pokus o nějakou samostatnost politického projevu Československa v rámci Evropy zde byl - Jaro 1968 to byla velká věc, ale všichni víme, jak to dopadlo. My jako malý stát prostě musíme ke svému "krytí" využívat služeb velkých zemí a vojenských uskupení. Já zatím pouze nevím proti komu ale snad se časem něco najde.

Proto bych doporučoval všem, co mají politický vliv, a jsou to studovaní lidé, aby nepředhazovali „lidičkám“ své úvahy o tom kterém nebezpečí, kterým jak domnívám se sami nevěří. Jestli se něco v budoucnu s dějinami stane, nebude příčinou Česko ale zase nějaký mimořádný světový politický a společenský pohyb. Za velkými událostmi byly v minulosti pouze války tak bych byl docela rád, aby si ty " velké" události daly na čas! Zatím pozoruji pouze pohyb lidí ze Středního východu do Evropy nic víc.

Ale jak říkám vracím se k úvodu svého článku, přeji hnutí ANO 2012 a panu Babišovi volební úspěch a též, aby ještě nějaký další subjekt do celostátní politiky přibyl, nebojím se, že by Česká republika demokracii ztratila to ani náhodou. Někdo to snad vidí na politickém horizontu jinak? Tak já v tomto případě mám nějakou zrakovou vadu.

Autor: Ivo Hnilica | neděle 19.3.2017 12:01 | karma článku: 25.40 | přečteno: 533x

Další články blogera

Ivo Hnilica

Zbrojeni je to co svět potřebuje - míní Donald Trump

Vypadá to jako negativní požadavek, ale úplně tak to není. Má to i svá pozitiva. Odvětví zbrojního průmyslu je v prvé řadě velký možná až největší světový byznys a zaměstnává po světě obrovské počty lidí a to i přes automatizaci..

20.8.2017 v 18:20 | Karma článku: 10.51 | Přečteno: 269 | Diskuse

Ivo Hnilica

Demokracie - cesta vede kam? / " i s prioritní" zprávou a mým komentářem ke kauze Babiš /

Současná demokracie je jiná než ta polistopadová z roku 1989. Západní svět se též proměňuje snad kromě ....

12.8.2017 v 17:47 | Karma článku: 27.35 | Přečteno: 751 | Diskuse

Ivo Hnilica

Pánové Štěch a Mládek - štouchli do "vosího" hnízda!

"Žihadla na sebe nenechala čekat. Byli odvážní, ale dovolili si "moc" na vypořádání se s tímto problémem by muselo být "Sedm statečných"! Pořádně to ze všech možných politických stran schytali. Teď přijít s něčím takovým před volb

26.6.2017 v 12:26 | Karma článku: 16.98 | Přečteno: 1108 | Diskuse

Ivo Hnilica

ČSSD - všechno slíbíme jenom nás volte!

Jde o "holuba na střeše" sliby mají téměř socialistický nádech - zvýšíme, zlepšíme, postaráme se. Politická scéna potřebuje jako sůl obměnu tváří na některých dosavadních se již projevují známky z přepracování.

20.6.2017 v 13:48 | Karma článku: 25.76 | Přečteno: 794 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Beata Krusic

Jednotlivosti, fascinující až do krajnosti- II.

Jen krátce navážu na svůj včerejší blog- v souvislosti s lidskou řeči, zvukem, jazykem. Včera jsem mimo jiné uváděla v blogu své okouzlení moravským přízvukem v našem jazyce.

23.8.2017 v 8:34 | Karma článku: 3.51 | Přečteno: 131 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Barbarství

Co všechno se musí stát, aby se státnici civilizovaného světa začali chovat a jednat civilizovaně, když to barbarství ohrožuje naše společné lidské bohatství

23.8.2017 v 8:05 | Karma článku: 17.76 | Přečteno: 421 | Diskuse

Martin Braun

Na okraj papežovy iniciativy

Rozruch vyvolala iniciativa Papeže, o které v pondělí informoval Vatikán. Vyrojilo se kolem ní spousta spekulací a poměrně logicky vyvolává zděšení.

23.8.2017 v 8:00 | Karma článku: 24.05 | Přečteno: 865 | Diskuse

Vladimír Zeman

A ještě jedna o dotacích.

Jak jsou dotace z evropských strukturálních fondů pro malé a střední podnikatele, do 50 milionů základního jmění, ošidné, vidíme na kauze Čapí hnízdo. A přitom nebylo konáno nic proti ničemu.

23.8.2017 v 7:31 | Karma článku: 16.34 | Přečteno: 293 | Diskuse

Michael Pálka

Kdyby se hloupost mohla vznášet....

populární věta Dr.Strossmayera v podání Miloše Kopeckého.Jan Werich to vyjádřil jinak:"Kde blb, tam nebezpečno."

23.8.2017 v 3:33 | Karma článku: 16.39 | Přečteno: 600 | Diskuse
Počet článků 31 Celková karma 20.15 Průměrná čtenost 924

Jsem konzument informací a zjistil, že politika je ohebnou záležitostí a výklad událostí v sobě skrývá více pravd. Nu a já se chci zúčastnit a posuzovat pravdy jiných s tou svojí. Samozřejmě kodex slušnosti je pro mne určující.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.